Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Amway

Zeleninové rizoto

Recepty

Toto rizoto, které je vždy chutné, pokud ho rozmícháte do krémové konzistence, můžete podávat jako malý předkrm nebo vydatnější hlavní chod.


Použité výrobky iCook

 1. Sada pěti nožů

 2. Čtyřlitrový hrnec a čtyřlitrový pařák


Přísady:

 1. 250 g cukety nakrájené na 5cm kousky

 2. 120 g mrkve, oloupané a nakrájené na 5cm kousky

 3. 150 g oloupaného čerstvého nebo mraženého hrášku

 4. 400 g zeleného chřestu bez dřevnatých konců, nakrájeného na 2cm kousky (alternativa: brokolice)

 5. 40 g olivového oleje

 6. 10 g zeleninového bujónu v kostce, lehce rozmačkaného vidličkou

 7. 120 g cibule, oloupané a nakrájené na 5cm kousky

 8. 280 g rýže Arborio

 9. 60 ml kuřecího vývaru

 10. ½ lžičky jemně mleté mořské soli

 11. 25 g nesoleného másla pokojové teploty

 12. 100 g parmazánu, nastrouhaného, po částech

 13. 10 g čerstvých lístků bazalky


Postup:

 1. V hrnci ohřejte 1 litr vody. Do pařáku vložte cuketu, mrkev, hrášek a chřest, pařák vložte do hrnce a přikryjte pokličkou. Zeleninu vařte v páře asi 10 minut, dokud nebude měkká, ale stále ještě křupavá. (Pokud nemáte pařák, vložte zeleninu se 3 lžícemi vody do hrnce, přikryjte pokličkou, rozehřejte na střední teplotu a nechte v páře vařit 10 minut.)

 2. V pánvi nebo v rendlíku se silným dnem rozehřejte olivový olej, přidejte kostku zeleninového bujónu rozmačkanou vidličkou a cibuli. Restujte asi 5 minut, dokud cibule nezměkne.

 3. Do rendlíku přidejte rýži, dobře promíchejte, aby se obalila v oleji. Přidejte kuřecí vývar a mořskou sůl. Rýži přiveďte k varu, občas promíchejte, dokud se vývar nerozpustí. Stáhněte teplotu na střední stupeň.

 4. Přidávejte postupně horkou vodu po cca 250 ml, neustále míchejte, dokud rýže nevstřebá veškerou tekutinu. Dál přidávejte vodu po 250 ml a míchejte, aby rýže vstřebala tekutinu a důkladně se uvařila. Směs by měla mít krémovou konzistenci a stále být lehce tekutá. Asi po 15 minutách by měla být rýže měkká, ale nerozvařená.

 5. Hrnec sundejte ze sporáku. K rýži přidejte v páře uvařenou zeleninu a promíchejte. Vmíchejte máslo a 50 g parmezánu, dokud se nerozpustí. Podávejte ozdobené bazalkovými lístky a zbývajícími 50 g parmezánu.

Tento recept si můžete stáhnout zde ve formátu PDF / ePub .

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím