ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Nový pohled na kontrolu hmotnosti

Kontrola hmotnosti

Studie společnosti Amway reviduje faktory, které hrají roli při snižování hmotnosti.

Společnost Amway provedla minulý rok průzkum* v osmi evropských zemích. A výsledek? Většina lidí (63–80 %) se snažila snížit svou hmotnost. Současně se v moderních společnostech zvyšuje počet lidí s nadváhou a je zjevně obtížné udržet si nižší hmotnost dlouhodobě. Proč?

Právě tuto otázku položila britská vláda více než 200 vědců a odborníků. Cílem bylo odhalit faktory ovlivňující tloustnutí a poznat a pochopit komplexní systematickou strukturu nárůstu hmotnosti až na úroveň obezity. Výsledkem byla mapa uvádějící vztah jednotlivých faktorů přispívajících k obezitě.

Podle této studie* hraje v komplexním systému tloustnutí roli nejen biologická výbava každého z nás, ale rovněž aktivita a společenské a psychologické činitele. Nejvýznamnější je ovšem naše jedinečná genetická výbava. Studie již u lidí odhalily několik konkrétních genů spojených s tloustnutím.

Snížení hmotnosti a její dlouhodobé udržení je obtížné právě proto, že závisí na mnoha různých faktorech. Častý názor, že problém by se vyřešil, pokud by lidé méně jedli a více se hýbali, je příliš zjednodušující. Příčiny nadváhy jsou velice komplexní a ovlivňuje ji souhra široké škály proměnných a činitelů spojených s biologickou výbavou každého z nás. Záleží také na našich stravovacích návycích a fyzické aktivitě a na společenském, kulturním a environmentálním prostředí, ve kterém žijeme.

Moderní program pro kontrolu hmotnosti musí tuto komplexnost respektovat a musí se zaměřovat na:

  1. biologickou výbavu každého jednotlivce,

  2. osobní situaci,

  3. stravování,

  4. fyzickou aktivitu,

  5. motivační podporu.

A právě takovým celostním programem pro řízení hmotnosti je bodykey by NUTRILITE™. Na základě výsledků genetického testu poskytuje stravovací doporučení na míru a nabídne Vám rovněž řadu lahodných receptů zvolených podle toho, co Vám chutná. Dle osobních preferencí navrhne také sportovní a fyzické aktivity.

*Tackling Obesities: Future Choices (Boj s obezitou: volby pro budoucnost), Zpráva o projektu, 2. vydání, Úřad vlády pro vědu.

Související obsah

Osobní i obchodní zkušenosti s bodykey

Kontrola hmotnosti

více

Staňte se součástí příběhu o úspěchu bodykey

Růst a odměny

více

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím