Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Nový pohled na kontrolu hmotnosti

Kontrola hmotnosti

Studie společnosti Amway reviduje faktory, které hrají roli při snižování hmotnosti.

Společnost Amway provedla minulý rok průzkum* v osmi evropských zemích. A výsledek? Většina lidí (63–80 %) se snažila snížit svou hmotnost. Současně se v moderních společnostech zvyšuje počet lidí s nadváhou a je zjevně obtížné udržet si nižší hmotnost dlouhodobě. Proč?

Právě tuto otázku položila britská vláda více než 200 vědců a odborníků. Cílem bylo odhalit faktory ovlivňující tloustnutí a poznat a pochopit komplexní systematickou strukturu nárůstu hmotnosti až na úroveň obezity. Výsledkem byla mapa uvádějící vztah jednotlivých faktorů přispívajících k obezitě.

Podle této studie* hraje v komplexním systému tloustnutí roli nejen biologická výbava každého z nás, ale rovněž aktivita a společenské a psychologické činitele. Nejvýznamnější je ovšem naše jedinečná genetická výbava. Studie již u lidí odhalily několik konkrétních genů spojených s tloustnutím.

Snížení hmotnosti a její dlouhodobé udržení je obtížné právě proto, že závisí na mnoha různých faktorech. Častý názor, že problém by se vyřešil, pokud by lidé méně jedli a více se hýbali, je příliš zjednodušující. Příčiny nadváhy jsou velice komplexní a ovlivňuje ji souhra široké škály proměnných a činitelů spojených s biologickou výbavou každého z nás. Záleží také na našich stravovacích návycích a fyzické aktivitě a na společenském, kulturním a environmentálním prostředí, ve kterém žijeme.

Moderní program pro kontrolu hmotnosti musí tuto komplexnost respektovat a musí se zaměřovat na:

  1. biologickou výbavu každého jednotlivce,

  2. osobní situaci,

  3. stravování,

  4. fyzickou aktivitu,

  5. motivační podporu.

A právě takovým celostním programem pro řízení hmotnosti je bodykey by NUTRILITE™. Na základě výsledků genetického testu poskytuje stravovací doporučení na míru a nabídne Vám rovněž řadu lahodných receptů zvolených podle toho, co Vám chutná. Dle osobních preferencí navrhne také sportovní a fyzické aktivity.

*Tackling Obesities: Future Choices (Boj s obezitou: volby pro budoucnost), Zpráva o projektu, 2. vydání, Úřad vlády pro vědu.

Související obsah

Osobní i obchodní zkušenosti s bodykey

Kontrola hmotnosti

více

Staňte se součástí příběhu o úspěchu bodykey

Růst a odměny

více

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím