Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Naučte se milovat omega-3 mastné kyseliny

Vitaminy a doplňky stravy

Zjistěte, jak Vám mohou omega-3 mastné kyseliny pomoci na cestě ke kvalitnímu životu.

Jednu cestu k optimální kondici představuje strava, která výrazně omezuje množství tuků. Nebo ne? Většina lidí se shoduje, že je důležité co nejvíce omezit konzumaci tuků. Ale ne všechny tuky jsou špatné. Některé mohou předcházet chorobám, zlepšovat Váš zdravotní stav a napomáhat vstřebávání vitaminů. Slyšeli jste někdy o omega-3 mastných kyselinách? Patří mezi ty „dobré tuky“, které zajišťují správnou činnost Vašeho těla.
Polynenasycené omega-3 mastné kyseliny se dělí na tři hlavní typy: kyselinu alfa-linolenovou (ALA), kyselinu dokosahexaenovou (DHA) a kyselinu eikosapentaenovou (EPA).

K čemu omega-3 mastné kyseliny slouží?

Hrají důležitou úlohu při podpoře široké škály tělesných funkcí. Pomáhají například rozvoji buněčných membrán, čímž dochází k posílení našeho imunitního systému. ALA pomáhá udržovat krevní cholesterol na obvyklé úrovni. EPA a DHA se významně podílejí na správné funkci srdce.

DHA se zdá být opravdu všestranná. Přispívá totiž také k udržení normálního stavu zraku a ke správnému fungování mozku.


Bez správné výživy se neobejdete

Přijímá tedy Vaše tělo dostatek „dobrých tuků“? Obohacujete své tělo o omega-3 mastné kyseliny? Podívejte se na svou stravu. Zvýšit příjem omega-3 mastných kyselin je snadnější, než si myslíte.
Omega-3 mastné kyseliny známé jako EPA a DHA se nachází v rybím tuku. Přestože je naše tělo umí vytvářet, doporučujeme jíst dvě porce tučných ryb týdně. Zkuste do své stravy zařadit úhoře, sledě, lososa, tresku nebo tuňáka. Pokud nemáte rádi ryby nebo u Vás nejsou snadno k dostání, můžete vyzkoušet též takzvané „obohacené potraviny“. Jedná se například o některé pomerančové džusy, mléko či vejce, do kterých se přidává DHA. Abychom měli dostatek ALA, kterou naše tělo nevytváří, je obzvláště důležité vybírat potraviny obsahující její dostatečné množství. ALA se nachází v ořeších, fazolích a semenech, ale též v oleji z lněného semene, ze semen tykve, vlašských ořechů, řepkových semen, sójových bobů či oliv.
Jak je vidět, přijímat dostatečné množství omega-3 mastných kyselin je docela snadné, stačí jen upravit jídelníček. Pro ty, kdo mají mnoho práce a občas během dne vynechávají jídla, nemusí být ale tento způsob stravování vždy jednoduchý. Jindy zase může mít Vaše tělo zvýšenou potřebu příjmu živin – například pokud jste unavení nebo se uzdravujete z nemoci. A v tuto chvíli představují skvělou alternativu doplňky stravy. NUTRILITETM Omega-3 Complex Vám zajistí správné denní množství důležitých mastných kyselin, které Vaše tělo potřebuje k podpoře a zlepšování Vaší tělesné a duševní kondice.

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím