Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

5 způsobů, jak si udržet zdravý zrak

Vitaminy a doplňky stravy

Před obrazovkou trávíme čím dál víc času. Nezapomeňte tedy myslet na zdraví svých očí.

Při péči o tělo a naši celkovou optimální kondici občas zapomínáme na jeden důležitý orgán: na oči, které jsou „okna do duše“. Zrak je jedním z pěti smyslů a hraje v našem životě zcela nezastupitelnou roli. Čím dál déle se ale díváme do digitálních zařízení, jako jsou tablety a chytré telefony. Tato zvýšená námaha může způsobovat potíže, například vysušení očí nebo i fyzickou únavu, kvůli které jsme pak méně produktivní.

Pečujte o svá okna do světa

© Shutterstock

Je lepší aktivně vsadit na prevenci než čekat, až se začnou objevovat příznaky zhoršení zraku. Níže přinášíme pět rad, které Vám pomohou o oči optimálně pečovat.

1. Obrazovku sledujte s přestávkami

Pokud pracujete na počítači nebo koukáte do telefonu, udělejte si každou hodinu krátkou přestávku a dívejte se na věci vzdálené několik metrů. Budete-li obrazovku pravidelně sledovat příliš dlouho, můžete si přivodit syndrom počítačového vidění , který způsobuje řadu potíží, včetně zhoršení schopnosti zaostřovat na dálku. Bonus: Krátké přestávky Vám pomohou zvýšit produktivitu!

2. Chraňte oči před sluncem

Když se řekne „ochrana před sluncem“, obvykle si představíme ochranný krém na pleť. UV paprsky ale poškozují i oči. Nemžourejte a raději si nasaďte klobouk nebo kvalitní sluneční brýle. Při výběru slunečních brýlí nespoléhejte na ty s nejtmavšími skly. Hledejte brýle s nálepkou „100% ochrana před UV zářením“.

3. Potrava pro oči

Studie dokazují, že vitamin A a karotenoidy (žlutý pigment, který se přirozeně nachází v ovoci a zelenině) může snižovat riziko očních onemocnění spojených s věkem . Mezi další potraviny bohaté na karotenoidy patří sladké brambory, švestky, meruňky a tmavá listnatá zelenina, jako je kapusta a špenát. Mezi potraviny se spoustou vitaminu A patří maso, vejce a máslo.

4. Přestaňte kouřit

Potřebujete další důvod, proč se zbavit tohoto zlozvyku? Rizika kouření se neomezují jen na srdeční choroby a rakovinu plic. Nenávratně může zhoršit zrak, protože zvyšuje riziko zeleného nebo šedého zákalu. A to byste určitě nechtěli!

5. Zvažte užívání doplňků stravy

V ideálním případě bychom měli v rámci vyvážené a rozmanité stravy konzumovat spoustu živin a antioxidantů. Udržíme tak zdravé nejen oči, ale i celé tělo. Výsledky studií sice zatím nejsou průkazné, některé výzkumy ale ukazují, že doplňky stravy mohou pomoci tyto mezery zaplnit. Mezi „vitaminy pro oči“ obvykle patří karotenoidy, jako je lutein a vitamin A. Nejvyšší koncentrace luteinu se dokonce nachází v makulární oblasti očí a poskytuje cílenou antioxidační ochranu.

Udržujte kukadla v optimální kondici s pomocí každodenní dávky NUTRILITETM Bilberry with Lutein. Součástí výjimečného složení tohoto doplňku stravy jsou výtažky z brusnice borůvky a lutein z měsíčku, které pěstujeme na udržitelných farmách s certifikací NutriCertTM. Udržitelné zemědělství produkuje silnější a vitálnější rostliny s vyšší nutriční hodnotou. Nový doplněk stravy NUTRILITE Bilberry with Lutein obsahuje vitamin A, který pomáhá udržovat zdravý zrak. Navíc jsme v něm zvýšili množství luteinu a výtažku z brusnice borůvky. Díky těmto vylepšením dosáhnete ideální dávky a maximálních účinků užíváním pouhých dvou tablet denně.

Související obsah

Srozumitelnější štítky, lepší pochopení

Vitaminy a doplňky stravy

více

To nejlepší z vědy a přírody

Výživa a životní styl

více

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím