Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© maa hoo / stocksy

Pečujte o své kosti!

Vitaminy a doplňky stravy

Víte, které dvě živiny pomáhají udržovat kostru Vašeho těla?

Pokud jste hádali vápník a vitamin D, máte naprostou pravdu, protože tyto dvě živiny jsou pro zdraví kostí zcela nepostradatelné. Jejich dostatečný příjem je nejvýznamnější v dětství a dospívání, abychom již v mladé dospělosti nabrali co nejvíce kostní hmoty.

Vápník a vitamin D jsou ale k udržení silných a zdravých kostí důležité i v ostatních fázích života, obzvláště pak v pozdějším středním věku, kdy se množství kostní hmoty začíná snižovat. Přijímáte jich tedy dostatek?

Nezbytná rovnováha

Přestože vápník vylučujeme trávicím systémem a pocením, naše tělo jej neustále nahrazuje a vytváří z něj nové kostní buňky. K tomu ale potřebuje vyváženou hladinu vápníku v séru, o což se postará vitamin D, bez kterého tělo není schopné udržet množství vápníku na stálé úrovni. V ideálním případě by tedy tyto dvě důležité živiny měly být dlouhodobě přijímány společně.

Evropští odborníci na výživu doporučují dospělým denně přijímat 15 mikrogramů vitaminu D. Vitamin D získáváme ze stravy. Obzvláště bohatými zdroji jsou některé druhy ryb, žloutek, avokádo a některé houby. Pokud jsme vystaveni slunci, vytváří se rovněž v naší kůži.

Jak ale poznáte, že svou pleť vystavujete slunci dostatečně? Obzvláště pak v dnešní době, kdy je nám neustále opakováno, že se máme halit a vyhýbat UV paprskům? Pravdou je, že pokud netrávíte každý den hodně času venku nebo u okna, můžete mít vitaminu D nedostatek.

Pomoci mohou doplňky stravy

Odborníci na výživu potvrzují pozitivní účinky doplňků stravy s obsahem vápníku a vitaminu D v rámci prevence zlomenin (a obzvláště pak zlomenin kyčlí) u dospělých. Nedávné studie prokazují významné snížení rizika u jednotlivců, kteří užívali dostatek vápníku a vitaminu D.

© Sam Edwards / gettyImages

Je jasné, že nejkritičtějším obdobím jsou zimní měsíce. V létě má nedostatek vitaminu D 8 % všech Evropanů, v zimních měsících se tento počet zvýší na 18 %.

Připomeňte tedy zákazníkům, jak jim mohou doplňky stravy NUTRILITE™ pomoci v „ponurém období“. Doporučujeme v něm užívat zejména NUTRILITE Cal Mag D Plus, NUTRILITE™ DOUBLE X™ a NUTRILITE Daily.

NUTRILITE Cal Mag D Plus obsahuje vápník, hořčík a vitamin D. NUTRILITE DOUBLE X je pokročilý doplněk stravy, který zajišťuje dynamickou kombinaci vitaminů, minerálních látek, fytonutrientů, koncentrátů a extraktů. NUTRILITE Daily obsahuje základní úroveň vitaminů a minerálních látek a pokrývá širokou škálu nutričních potřeb.

Doplňky stravy nemohou nikdy nahradit zdravou, vyváženou stravu, ale mohou zaplnit mezery ve výživě. NUTRILITE Vám pomůže dodat jistotu, že se o sebe, svou rodinu a své zákazníky dobře staráte.

Literatura:

Biesalski, Hans Konrad, Taschenatlas Ernährung [Buch], Stuttgart : Thieme, 2011, Bd. 11.
Cashman K. D., Vitamin D deficiency in Europe: pandemic? [Journal] // Am J Clin Nutr., 2016, 4 : Bd. 103, pp. 1033-44.
EFSA, Draft Scientific Opinion on the Dietary Reference Values for vitamin D [Journal] // EFSA Journal, 2016.
EFSA, Scientific Opinion on the substantiation of health claims related to calcium and maintenance of bones and teeth ... pursuant to Article 13(1) of Regulation (EC) No 1924/2006 [Journal] // EFSA Journal, 2009. 9 : Bd. 7, p. 1210.
Max Rubner Institut, Nationale Verzehrsstudie II [Bericht], 2008.
Weaver C. M., Calcium plus vitamin D supplementation and risk of fractures: an updated meta-analysis from the National Osteoporosis Foundation [Journal] // Osteoporos Int., 2016, 1 : Bd. 27, pp. 367-76.

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím