Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Informace ze studie: mnoha lidem chybí vitamin D

Vitaminy a doplňky stravy

50–80 % obyvatel Německa trpí nedostatkem vitaminu D.

Vitamin D v těle zajišťuje mnoho důležitých funkcí. Přispívá mimo jiné k údržení zdravých kostí a zubů a hraje rovněž důležitou roli ve správném fungování imunitního systému a metabolismu vápníku.

Nedávno publikovaná studie zkoumala množství vitaminu D u 6 995 osob po celém Německu a bylo zjištěno, že mnoho lidí trpí jeho nedostatkem. Tento výsledek potvrzuje dřívější studie provedené v Německu i dalších evropských zemích.

Ústav Roberta Kocha provedl ve spolupráci s univerzitní nemocnicí Eppendorfl* analýzu, v jejíž rámci bylo zjištěno, že 50–80 % účastníků mělo s ohledem na roční období v krvi příliš nízkou hladinu vitaminu D.

Vitamin D se primárně vstřebává z jídla nebo se v pleti tvoří v přítomnosti slunečního záření (přezdívá se mu proto „sluneční vitamin“). Nedostatek vitaminu D bývá tedy obzvláště vysoký v obdobích, kdy je hodně tma, nebo v zeměpisných šířkách s nižším množstvím slunečního záření. Vitamin D se nachází pouze v několika málo potravinách. Jedná se obzvláště o tučné ryby a vaječné žloutky. V menším množství jej nalezneme rovněž v másle a mléce.

Protože nedostatkem vitaminu D v krvi trpí mnoho lidí, mohou jim přijít vhod doplňky stravy. Značka NUTRILITE™ nabízí například tyto: NUTRILITE Cal Mag D Plus, NUTRILITE DOUBLE X™ a NUTRILITE Daily.

*Literatura:

1. Rabenberg et al., BMC Public Health (2015) 15:641, Vitamin D status among adults in Germany – results from the German Health Interview an Examination Survey for Adults (DEGS1) (Stav vitaminu D mezi dospělou populací v Německu – výsledky průzkumu o zdraví mezi dospělými).

2. Andreas Hahn, Food Supplements (Doplňky stravy), Stuttgart 2006.

Související obsah

Doplňky stravy pro ženy

Vitaminy a doplňky stravy

více

Výživa nemusí být složitá

Vitaminy a doplňky stravy

více

Rovnováha živin

Vitaminy a doplňky stravy

více

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím