Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Rovnováha živin

Vitaminy a doplňky stravy

Začněte se stravovat zdravě a přidejte do svého jídelníčku ovoce, zeleninu a rozmanitost.

Máte-li pocit, že by Vám prospělo méně zpracovaných potravin a více čerstvého ovoce a zeleniny, máte úplnou pravdu!

Výzkumný tým vedený vědci na Tufts University a Univerzitě v Cambridgi na začátku tohoto roku informoval, že celosvětová konzumace sodíku, cholesterolu, zpracovaného masa a nápojů slazených cukrem předčila konzumaci zdravějších pokrmů. Světová zdravotnická organizace doporučuje* jíst každý den pět až devět porcí ovoce a zeleniny. 75 % z nás ale toto doporučované množství nekonzumuje, čímž vytváří mezeru mezi tím, co jíme, a tím, co potřebujeme.**

O své tělo bychom se rozhodně měli starat lépe a konzumovat rozmanitou, zdravou stravu obsahující ovoce a zeleninu. Na rozdíl od zpracovaných potravin jsou čerstvé potraviny plné potřebné vlákniny, živin, vitaminů a minerálních látek. Dobrými zdroji živin získávaných z rostlin jsou ořechy, čaje, obilniny, luštěniny, ovoce a zelenina.

Role doplňků stravy ve výživě

Strava by v ideálním případě měla obsahovat všechny živiny, které Vaše tělo potřebuje. Případné mezery ve výživě ale mohou v závislosti na okolnostech zaplnit doplňky stravy s obsahem vitaminů a minerálních látek, které jsou důvěryhodným a spolehlivým základem pro přísun živin.

NUTRILITETM Daily (1) nabízí základní úroveň živin a rostlinných koncentrátů či výtažků ve formě praktických tablet, které se užívají každý den. Pokud Vám polykání tablet činí potíže nebo preferujete-li doplňky stravy, které lze rozžvýkat, představuje praktickou a chutnou alternativu výrobek NUTRILITETM Chewable Multivitamin (4).

Požadujete-li velmi intenzivní výživovou podporu, vyzkoušejte NUTRILITETM DOUBLE X™ (2), pokročilý výrobek obsahující koncentráty či výtažky ze 23 rostlin. Jeho cílem je zajišťovat intenzivnější výživovou podporu v době, kdy jsou na Vaše tělo kladeny vyšší nároky a vyžaduje ještě více živin. Dávka na jeden měsíc je prodávána v krabičce se třemi přihrádkami. Jedna je určena pro multivitaminy, druhá pro minerální látky a třetí pro fytonutrienty. Společnost Amway prodává rovněž samostatné náhradní náplně. (3)

Doplňky stravy nenahrazují vyváženou stravu, ale mohou Vám pomoci udržet komplexní výživu po celý rok.


*Světová zdravotnická organizace / Organizace OSN pro výživu a zemědělství. Diet, Nutrition, and the Prevention of Chronic Diseases (Strava, výživa a prevence chronických onemocnění); zpráva společného poradního týmu Světové zdravotnické organizace a Organizace OSN pro výživu a zemědělství v Ženevě, Světová zdravotnická organizace, 2003 (Technical Report Series No. 916 (Série technických zpráv č. 916)).


**Hall JN, Moore S, Harper SB, Lynch JW. Global variability in fruit and vegetable consumption (Globální variabilita konzumace ovoce a zeleniny). Am J Prev Med. 2009: 36(5):402–409.

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím