Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Sedm způsobů, jak dodržovat cvičební plán

Aktivní životní styl

Následující rady odborníků na fitness a produktivitu Vás namotivují a pomohou Vám zůstat aktivní.

Pokud jste svým vlastním šéfem, dobře znáte důležitost stanovování cílů, řízení času a vytváření správných návyků. To samé platí i pro cvičení. I při něm Vám může v dosahování cílů pomoci, pokud na své pravidelné tréninky aplikujete podnikatelský styl myšlení. Zkuste se řídit následujícími radami od fitness trenérů a odborníků na produktivitu.

1. Změňte přístup

Budete-li na cvičení nahlížet jako na nepříjemnou povinnost, kterou „musíte dělat“, nebude se Vám do něj chtít. Raději na tréninky myslete pozitivně jako na něco, co „chcete“ nebo co jste se „rozhodli“ dělat.

2. Představte si výsledky

Jedním z užitečných návyků popsaných v knize Stephena R. Coveye „The 7 Habits of Highly Effective People“ (Sedm návyků velice schopných lidí) je vizualizace. Až Vám příště bude chybět motivace, představte si sami sebe, jak si šťastní a plní energie vychutnáváte po osvěžujícím tréninku dobré jídlo. Nebo si představte, jak při maratonu vbíháte do cíle, nebo jste v novém oblečení štíhlí a elegantní.

3. Buďte připravení

Přípravu oblečení a plán jednotlivých cviků nenechávejte na poslední chvíli. Vše si naplánujte předem. Poté si nachystejte vhodné vybavení, láhev na vodu a proteinové tyčinky, abyste vše měli hned po ruce až budete připraveni na cvičení.

4. Udělejte si poznámku do kalendáře

Sestavte si plán a ke cvičení přistupujte stejně jako k pracovní schůzce. Pokud si trénink zapíšete nebo zadáte do telefonu, aktivně mu přiřadíte prioritu, takže pro Vás bude obtížnější vymlouvat se na přílišnou únavu nebo nedostatek času.

5. Vytvořte si návyk

Někteří osobní trenéři tvrdí, že podobně jako z čištění zubů se i ze cvičení může stát každodenní návyk , který vykonáváme bez přemýšlení. Doporučují začít pomalu od velice krátkých a jednoduchých tréninků, abyste se nevymlouvali, že cvičit nemůžete. Jakmile si vypěstujete návyk, začněte na něm stavět.

6. Buďte společenští

Spousta fitness trenérů a cvičitelů streamuje své cvičení na Zoom, Skype a sociálních médiích. Při práci s ostatními online může být méně pravděpodobné, že se vzdáte v polovině. Někteří lidé říkají, že to také pomáhá udržet si odpovědnost .

7. Nebuďte na sebe příliš tvrdí

Pokud jste měli dlouhý den nebo cvičení párkrát vynecháte, pamatujte, že jsme jen lidé. Místo pocitu viny, zášti a myšlenek, že nikdy nebudete fit, si odpusťte a poblahopřejte si k úspěchům, kterých jste již dosáhli.

Více nápadů a tipů najdete v našem obsahovím rozcestníku nazvaném #togetherathome .

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím