Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Stocksy

Inspirujte své děti, aby jedly ryby (ve větším množství)

Výživa a životní styl

Omega-3 je skvělým doplňkem pro dětskou stravu. Dále vysvětlujeme, proč a jak byste měli své děti podporovat v tom, aby jedly více ryb.

U stravování svých dětí chcete to nejlepší pro jejich růst a vývoj. Pečlivě plánujete jejich pokrmy a kontrolujete, zda obsahují správné množství ovoce a zeleniny. Jak jste na tom ale s rybami? Přemýšleli jste někdy o tom, že omega-3 mastné kyseliny obsažené v rybách hrají důležitou roli při zajišťování vyvážené stravy u dětí?

Zdravotní přínosy rybího masa

Jako dospělý člověk pravděpodobně víte, že konzumace ryb je zdravá. Proč jsou ale ryby vhodnou volbou i pro děti? Zde je několik klíčových důvodů:

  1. Jsou skvělým zdrojem bílkovin, které podporují zachování a růst svalové hmoty

  2. Obsahují vitamin A, který přispívá k udržení normálního stavu zraku

  3. Ryby obsahují vitamin D, který přispívá k normální hladině vápníku v krvi

  4. Jod přispívá k normálnímu energetickému metabolismu

  5. Ryby obsahují železo nutné pro tvorbu nových krvinek

  6. Tučné ryby, jako je losos, pstruh, makrela a čerstvý tuňák, jsou skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin, jako jsou EPA a DHA

Jak snadno zařadit ryby (ve větším množství) do běžného stravovacího režimu Vašeho dítěte

Někdy se může stát, že chuťové pohárky Vašeho dítěte nemohou přijít rybám na chuť, ale vhodný přístup k jejich podávání dětem je dobrý způsob, jak děti pro ryby získat!

© iStockphoto

1. Začněte rybami s neutrální chutí.

Ryby s bílým masem mají často nejjemnější chuť. Pro začátek nabídněte svým nejmenším takové ryby, jako je treska, tilapie, okoun nebo halibut. Stačí je osolit, opepřit a krátce osmahnout na pánvi. Když přidáte zdravou jogurtovou tatarku a hranolky ze sladkých brambor, určitě jídlo ochutnají.

2. Zapojte děti do vaření.

Dalším zábavným způsobem, jak přimět děti jíst více ryb, je zapojit je do procesu vaření. Zjistěte, zda by Vám dítě nechtělo pomoci obalit rybu ve strouhance nebo ji dokonce zkusit (s Vaší pomocí) na pánvi obrátit.

3. Postarejte se o interaktivitu.

Udělat si tacos je pro děti vždycky zážitek. Tak proč nezkusit rybí tacos? Filet z tresky obalte ve strouhance a osmažte na pánvi s olivovým olejem nebo ho ogrilujte v troubě. Poté do misek naaranžujte přílohy, například strouhané zelí, avokádo, nakrájená rajčata a dílky čerstvé limetky, a nechte děti, ať si tortilly naplní samy.

4. Udělejte změnu.

Burgery slaví u dětí vždycky úspěch, takže pokud chcete do jejich jídelníčku zařadit lososa, jsou pro tento účel skvělou volbou. Filet z lososa bez kůže nakrájejte na drobné kostičky (nebo rozmixujte v kuchyňském robotu). Pak přidejte lžíci majonézy, lžičku hořčice v prášku, trochu nasekané petrželky a cibule a strouhanku na spojení směsi. Vytvořte karbanátky a uschovejte je v chladničce, dokud nezačnete smažit. Podávejte v hamburgerové housce s tenkými plátky okurky a tatarskou omáčkou.

Skvělý výrobek Nutrilite™ pro děti!

Pokud se výše uvedené nápady neosvědčí nebo pokud budete mít stále dojem, že Vaše děti nemají ve stravě dostatek omega-3 mastných kyselin, pak jsou pro ně ideálním doplňkem stravy měkké žvýkací tablety NUTRILITE™ Kids Omega-3 . Tento lahodný doplněk stravy pro děti obsahuje omega-3 mastné kyseliny z rybího oleje z udržitelných zdrojů. Měkké žvýkací tablety obsahují navíc vitamin D, který podporuje normální růst kostí u dětí.

Díky lahodné chuti plné ovoce si Vaše děti ani neuvědomí, že jedí něco tak zdravého!

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím