Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Jak strava ovlivňuje mysl

Výživa a životní styl

Víte, že to, co jíte, může ovlivnit Vaši mysl? V náročných chvílích, kdy je těžké přijímat vyváženou stravu, můžete užívat nové želé tablety Nutrilite™ Be Focused, které povzbudí Váš mozek.

Pokud jste neustále na cestách, může být pro Vás obtížné stravovat se zdravě. Když máte málo volného času, je pravděpodobně jednodušší sníst si v autě müsli tyčinku nebo si mezi pochůzkami dát nějaké jídlo z fast foodu. To, co během dne konzumujete, však může rozhodnout o tom, jak dobře se dokážete soustředit na to, co je pro Vás důležité, ať už jde o práci, rodinu nebo osobní úkoly.

Snaha skloubit pracovní a osobní život, stres a nedostatek spánku mohou mít negativní vliv na Vaši koncentraci a soustředění. Zdravá strava Vám dodá živiny potřebné k tomu, aby mohl Váš mozek pracovat naplno. Co byste ale měli jíst, abyste toho dosáhli? Možná Vás překvapí, že nejde jen o to jíst více ovoce a zeleniny. K prevenci mozkové mlhy a únavy jsou také nezbytné sacharidy a tuky. Na všechno ostatní jsou tu doplňky stravy, jako například nové želé tablety Nutrilite™ Be Focused.

Přečtěte si, co byste měli jíst, abyste se vydrželi soustředit po celý den.

Sacharidy

Glukóza obsažená v sacharidech je vhodná pro udržení bdělosti a mentální energie. Váš mozek tvoří asi 2 % tělesné hmotnosti, ale spotřebuje 20 % energie získané z glukózy. Glukóza také napomáhá produkci serotoninu v mozku.1 Sacharidy také pomáhají zvyšovat hladinu cukru v krvi, což přispívá ke zmírňování pocitu vyčerpání a únavy.

Přestože se mnoho lidí vyhýbá sacharidům ze strachu z přibývání na váze, existují zdravé sacharidy, které jsou důležité pro udržení duševních schopností. Mezi tyto zdravé sacharidy patří celozrnné obiloviny, rýže, brambory, ovoce a zelenina.

Tuky

Stejně jako sacharidům se špatné pověsti často dostává i tukům, a to jen proto, že si je lidé spojují pouze s rostoucím číslem na váze. Existují však zdravé tuky, které hrají klíčovou roli ve struktuře a funkci neuronů v mozku. Například omega-3 mastné kyseliny, které se nacházejí v rybách, jsou zodpovědné za správný vývoj zraku a duševního zdraví.2

Mezi zdravé tuky, které zlepšují soustředění, patří avokádo, ořechy a tučné ryby, jako je losos, sleď a sardinky.

Vitaminy a minerální látky

Není žádným překvapením, že vitaminy a minerální látky hrají důležitou roli také ve fungování mozku. Konkrétně vitaminy skupiny B a vitaminy C, D a E jsou spolu s hořčíkem nezbytné pro normální vývoj a normální činnost mozku. Díky posile, již tyto vitaminy a minerální látky dodají nervům a neuronům, může jejich doplnění ve stravě napomoci při zlepšení paměti a boji se stresem.

Pro ty, kdo jsou neustále na cestách, je každodenní užívání doplňků stravy jedním z nejlepších způsobů, jak si zajistit potřebné množství vitaminů a minerálních látek. Jedná se o praktický a jednoduchý způsob, jak si zajistit potřebné množství živin bez nutnosti počítání sacharidů a tuků zkonzumovaných během dne.

Zaměřte se na to, na čem záleží, kdykoli je zapotřebí

Nové želé tablety Nutrilite™ Be Focused jsou určeny speciálně pro lidi s hektickým životním stylem, kteří potřebují podporu, aby zůstali zdraví, cílevědomí a v dobré kondici. Formát chutných želé tablet usnadňuje jejich použití, ať jste kdekoli. Želé tablety obsahují vitamin B6 a B12, které přispívají k normální činnosti nervové soustavy a normální psychické činnosti. Jsou obohaceny o výtažek z guarany, jež pomáhá bojovat s duševním i tělesným vyčerpáním.

Ať už spěcháte na schůzku, vyzvedáváte si večeři, nebo se chystáte setkat s přáteli, jednoduše si dejte lahvičku do tašky a jste připraveni k odchodu! Doplněk stravy Nutrilite™ Be Focused je součástí nové řady výrobků Nutrilite™, které byly vyrobeny s ohledem na uživatele a jejich duševní a tělesnou pohodu včetně zvládaní stresu a posílení imunitního systému.

Více informací najdete na https://www.amway.cz/about-amway/video-library .


1 – Dobré, ale...… –

Jsou sacharidy v úsilí o zdravý mozek spojenci, či nepřáteli?

2 – Současná neurofarmakologie –

Vliv tuků v potravě na činnost mozku

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím