Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Proč je pro Vás středomořská strava prospěšná

Výživa a životní styl

Květen je Mezinárodním měsícem středomořské stravy. Oslavte ho zdravým stravováním zahrnujícím chutná jídla, která ve Vás vyvolají pocit lenošení na pláži

Středomořská strava je jedním z nejzdravějších možných životních stylů. Tato strava je bohatá na potraviny s nízkým obsahem cholesterolu a nasycených mastných kyselin a vysokým obsahem vlákniny a omega-3 mastných kyselin. Na rozdíl od ostatních druhů stravy je ta středomořská dlouhodobě způsobem stravování, který podporuje celkově lepší tělesnou i duševní pohodu.

Proč je středomořská strava tak zdravá?

Středomořská strava je primárně rostlinného původu. Zahrnuje každodenní příjem celozrnných potravin, olivového oleje, ovoce, zeleniny, luštěnin, ořechů, bylinek a koření. Živočišné proteiny se v této stravě vyskytují minimálně a většinou jde o ryby a mořské plody.

Potraviny obsažené v této stravě obsahují živiny a zdraví prospěšné složky, které přispívají k normální činnosti srdce1, snižují pravděpodobnost rozvoje diabetu 2. typu2 , a mohou dokonce přispívat k normálním rozpoznávacím funkcím3.

Přínosy středomořské stravy

  1. Vysoký obsah antioxidantů. Potraviny rostlinného původu jsou bohaté na antioxidanty, které pomáhají organismu bránit se infekcím a nemocím. Antioxidanty také zajišťují esenciální vitaminy, jako např. vitamin C a E.

  2. Vysoký obsah vlákniny.Vláknina napomáhá organismu regulovat hladinu cukru, což prodlužuje pocit sytosti.

  3. Vysoký obsah omega-3 mastných kyselin. Nenechte se zmást slovem „mastné“ v názvu omega-3 mastných kyselin. Tyto kyseliny jsou pro zdraví naprosto nezbytné, jelikož přispívají ke snížení zánětu v organismu a zlepšují funkci cév.

  4. Důraz na zdravé bílkoviny. Zdravé bílkoviny jsou potraviny s nízkým obsahem tuku, které dokážou udržet pocit sytosti po celý den. Přispívají také k růstu a udržení svalové hmoty.

All Plant Protein

Máte-li zájem středomořskou stravu vyzkoušet (nebo jste ji už možná do svých stravovacích návyků zařadili), nejspíš se chcete ujistit, že každý den získáte vyváženou dávku živin. Jako u každého stravování, i v tomto případě může být sledování této rovnováhy obtížné, obzvláště pokud jste navíc zaneprázdněni pracovními povinnostmi a závazky vůči své rodině a přátelům.

Hledáte-li skvělý doplněk středomořské stravy, naprosto Vám postačí Nutrilite™ All Plant Protein (APP). APP je praktický proteinový prášek z přírodních zdrojů vhodný pro vegetariány, který můžete přidávat do jakéhokoli jídla nebo pití. Dodává vyvážené množství devíti esenciálních aminokyselin a je vynikající alternativou proteinů s vysokým obsahem tuku a cholesterolu, jako jsou vejce, červené maso, sýry a plnotučné mléko.

APP je zcela rostlinného původu se složkami získanými ze zdrojů přírodních bílkovin: hrachu, sóji a pšenice. Můžete jej přidat do jakéhokoli jídla, a doplnit tak potřebnou denní dávku bílkovin.

Vyzkoušejte si středomořskou stravu!

Sníte o tom, jak jíte chutné jídlo na pobřeží Španělska, Řecka nebo Itálie? Máme pro Vás dva chutné recepty, které katapultují Vaše chuťové pohárky právě tam! Oba recepty jsou plné chutí a obsahují Nutrilite™ All Plant Protein, abyste mohli podpořit zdravé stravování a zároveň uspokojit své chuťové pohárky.

Pesto ze sušených rajčat

Pesto má mimořádnou chuť umami a lze jej přidat do těstovin a nabídnout ostatním, nebo mít po ruce pro případ, kdy je potřeba připravit rychlé a snadné jídlo.

Zde najdete návod na přípravu pesta ze sušených rajčat , nebo si recept ve formátu PDF / ePub stáhněte zde.

Pomazánka z mrkve a čočky

Tuto pomazánku vyrobenou z mrkve a čočky doplněnou zeleninou nebo celozrnnými krekry či chlebem lze konzumovat bez jakéhokoli pocitu viny.

Zde najdete návod na přípravu pomazánky z mrkve a čočky , nebo si recept ve formátu PDF / ePub stáhněte zde.

1 – New England Journal of Medicine, „Primary Prevention of Cardiovascular Disease with a Mediterranean Diet“
2 – National Library of Medicine, „The Mediterranean diet: health, science and society“
3 – Harvard School of Public Health, „Diet Review: Mediterranean Diet“

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím