Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Getty Images

Jak oslavit Den Země a prospět naší planetě

Výživa a životní styl

Snahy o utváření lepšího a ekologičtějšího prostředí na Zemi už nejsou jen pouhým přáním, ale přímo nutností. V Den Země se chtějí farmy Nutrilite™ postarat o to, aby každý přispěl svým dílem k ochraně naší planety.

Den Země (který se někdy prodlužuje až na Týden Země) je svátek, který nám připomíná, že se máme zasazovat o ochranu a zachování našeho životního prostředí. Je to den, který oslavuje čisté přírodní zdroje planety a vyzývá lidi, aby ve svém každodenním životě uplatňovali zásady udržitelného rozvoje.

Tématem letošního Dne Země jsou „Investice do naší planety“ a ústředním bodem je globální změna klimatu. Letos je naším úkolem jednat (odvážně), inovovat (všestranně) a realizovat (poctivě).

Jak se vlastně Den Země zrodil?

Den Země se poprvé slavil v roce 1970 v USA. O jeho vznik se zasloužil Gaylord Nelson, který byl v té době senátorem za stát Wisconsin. Smyslem nového svátku bylo vzdělávat lidi a upozorňovat je na problematiku životního prostředí.

Vyhlášení Dne Země podnítilo novou vlnu ekologického hnutí. Jedním z důvodů, proč Nelson tento svátek inicioval, byla skutečnost, že neexistovaly žádné právní ani regulační mechanismy na ochranu životního prostředí. Nelson si toho všiml a pověřil své zaměstnance, aby přišli s návrhem, jak na univerzitních kampusech po celé zemi organizovat přednášky a semináře na téma životního prostředí.

O dvacet let později, v roce 1990, se konal první celosvětový Den Země. Dnes je považován za jeden z nejvýznamnějších svátků – slaví se ve více než 190 zemích světa. Den Země je všeobecně uznáván za největší sekulární svátek na světě, který každoročně slaví více než miliarda lidí jako den akcí zaměřených na změnu lidského chování a na změnu globálních, národních a místních politik.

© iStockphoto

Jak můžete pomoci planetě v Den Země (i každý jiný den)!

Ke zlepšení současného stavu naší planety stačí malé změny. Jednoduchý úkon, jakým je např. používání recyklovatelné láhve na vodu, má velký význam, protože plastové láhve na vodu obvykle končí na skládkách, které způsobují životnímu prostředí spoustu škod. Můžete také investovat do opakovaně použitelných nákupních tašek a snažit se kupovat potraviny v opakovaně použitelných obalech.

Pokud je to možné, zvyšte energetickou účinnost svého domu. Toho můžete dosáhnout založením kompostu, vyřazením energeticky náročných spotřebičů, a dokonce i sušením prádla a nádobí přirozenou cestou. Zdroje planety můžete dále šetřit tím, že budete dobrovolně uklízet ve svém okolí, jezdit do práce hromadně, sprchovat se kratší dobu nebo si v pondělí nedopřávat maso.

Podívejte se, co se dělá na farmách Nutrilite™ – od semínka až po doplněk stravy!

Značka Nutrilite™ již více než 80 let spojuje přírodu a vědu a vytváří doplňky stravy s ohledem na potřeby svých zákazníků. Farmy Nutrilite™ jsou podle amerických zákonů certifikovány jako organické a používají pouze vysoce kvalitní semena, která jsou certifikována jako geneticky nemodifikovaná. K pěstování rostlin bohatých na živiny se nepoužívají žádné agresivní chemikálie ani pesticidy. Všechny rostliny používané k výrobě doplňků stravy se pěstují v úrodné půdě obhospodařované v souladu se zásadami dlouhodobě udržitelného zemědělství. Půda se obnovuje přidáváním kompostu, střídáním plodin a zeleným hnojením. Aby rostliny vyrostly a byly zdravé a silné, používají se k hubení škodlivých plevelů, hmyzu a predátorů přírodní metody.

„Pečujte o svou zem. Pečujte o svůj lid.“ – to je filozofie společnosti Nutrilite. Farmy vytvářejí pro své zaměstnance a jejich rodiny sociální programy a všichni zaměstnanci jsou aktivními členy místních komunit.

Chcete se dozvědět více? Seznamte se s  pěti věcmi, které jste o farmách Nutrilite™ nevěděli!

© Andrew Maguire

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím