Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Getty Images

Tři vrstvy imunitní ochrany

Výživa a životní styl

Proč byste letos v zimě měli svůj imunitní systém spíše dostat do rovnováhy než posílit…

Zima je tady a všem je jasné, co to znamená: dotírá na nás sezóna chřipek a nachlazení. A protože bojovat s nachlazením není žádná zábava, je načase něco s tím udělat. Jak se říká, nejlepší obrana je útok.

Péče o imunitní systém se Vám mnohonásobně vrátí. Můžete tak zabránit tomu, abyste nachlazení nebo chřipce podlehli znovu, a i když onemocníte, pomůže Vám to snáze se uzdravit, abyste se opět mohli cítit ve své kůži. Pojďme se nyní blíže podívat na to, co pro to udělat:

Co je imunitní systém?

Úsloví „posilujte svůj imunitní systém“ jste už nejspíš slyšeli. Je však ve skutečnosti poněkud zavádějící, protože ve skutečnosti Vám nejde o vybičovaný, ale o vyvážený imunitní systém. Koneckonců chcete mít svou imunitu pod kontrolou, ne o ni bojovat.

Imunitní systém je komplexní síť buněk a proteinů, které spolupůsobí při obraně organismu proti infekci. Známkami fungujícího imunitního systému při chřipce je rýma, která Vám pomáhá vyplavit z nosu viry, a horečka způsobená tím, že tělo zvyšuje teplotu, aby zničilo viry. Další důležitou věcí, kterou byste měli vědět, je to, že imunitní systém má tři vrstvy:

© Stocksy
  1. Fyzická bariéra – První obranná vrstva zahrnuje kůži, sliznice, sliny, slzy, střevní stěny a střeva. Tyto bariéry fungují jako štít, který Vás chrání před vlivy vnějšího prostředí.

  2. Rychlá reakce – Druhou linií obrany je Vaše vrozená imunita. Představte si ji jako jednotku rychlého nasazení, která je vždy připravena k zásahu. Její součástí jsou nespecifické buňky, jejichž úkolem je neutralizovat případné nebezpečné cizorodé vetřelce.

  3. Chytrá reakce – Další linií obrany je to, čemu v Amway říkáme chytrá reakce. Jde o to, jak se imunitní systém přizpůsobuje novým onemocněním. Tato vrstva se skládá z osobních superhrdinských buněk. Kdykoli dostanete chřipku nebo se nachladíte, buňky adaptivní imunity zjistí, o jaký druh viru nebo bakterie se jedná, a poté vytvoří nové buňky, které infekční agens vyhledají a zničí. Tyto specifické buňky zůstanou ve Vašem těle, takže až se příště dostanete do kontaktu se stejným infekčním agens, Vaše superhrdinské buňky ho rychle zlikvidují.

Podpora pro náš komplexní imunitní systém

Nyní, když víte, jak imunitní systém funguje, je další otázkou, co můžete udělat pro jeho posílení? Zajistěte si dostatek spánku a pravidelný pohyb (i venku, například na procházce). A dbejte na vyváženou a pestrou stravu. Všichni víme, že se to někdy snáze řekne, než udělá. Naštěstí existuje celá řada doplňků stravy, vitaminů* a minerálních látek*, které Vám mohou pomoci udržet funkci Vašeho imunitního systému:

Základní výrobky Některé výrobky jsou speciálně navrženy tak, aby poskytly dobrý základ. Patří mezi ně základní vitaminy a minerální látky, které najdete ve výrobku Nutrilite™ Daily . Dále je zde Nutrilite™ Balance Within™ , který poskytuje dva vitaminy skupiny B pro posílení imunity a jako další benefit dva kmeny bakterií mléčného kvašení.

Doplňkové výrobky – Pokud máte pocit, že Váš imunitní systém potřebuje další podporu, mohli byste mít zájem i o řadu dalších vitaminů a minerálních látek.

  1. Nutrilite™ Vitamin C Plus : Jak sám název naznačuje, tento výrobek obsahuje vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému.

  2. Nutrilite™ Vitamin D : Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému.

  3. Amway Mineral Sticks Zinc

  4. Nutrilite™ Garlic : Česnek má antimikrobiální vlastnosti. Tento výrobek Vám umožňuje využít prospěšných vlastností česneku bez vedlejších účinků, jako je nepříjemný zápach.

  5. Nutrilite™ Echinacea : Jedná se o bylinný přípravek, který se získává z květu rostliny.

Pro nejmenší: Je důležité, aby se Vaše děti stravovaly zdravě a vyváženě a aby vedly aktivní životní styl. Pokud však máte pocit, že by Vaše děti mohly potřebovat další podporu, nabízí Nutrilite™ také doplňky stravy na posílení imunitního systému Vašeho dítěte**, jako jsou Nutrilite™ Chewable Multivitamin Nutrilite™ Kids Balíček na podporu imunity Plus .

Postarejte se letos v zimě o svůj imunitní systém.

* Vitaminy C, A, D, B6, B12, kyselina listová, zinek a železo přispívají k normální funkci imunitního systému. Podrobné informace o obsahu živin v jednotlivých výrobcích naleznete na webových stránkách jednotlivých výrobků.
** Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému u dětí.

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím