Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Stocksy

Hodné bakterie ve střevech

Výživa a životní styl

Víte, že máte ve střevech hodné bakterie? Zde je vše, co potřebujete vědět!

Pokud Vás myšlenka na bakterie ve střevech děsí, upokojte se – není to nic zlého! Zažívací trakt lidského těla se už od dětství hemží hodnými i zlými bakteriemi. Tato kombinace tvoří střevní flóru známou také jako mikrobiom. Klíčovým aspektem je jejich rovnováha.

Co jsou to hodné bakterie?

Živým hodným bakteriím, které se přirozeně vyskytují v lidském těle, se říká bakterie mléčného kvašení. Nacházejí se ve fermentovaných potravinách, jako jsou jogurty, kysané zelí nebo kombucha.1 Bakterie mléčného kvašení můžete získat také z doplňků stravy. Hlavní rozdíl mezi hodnými bakteriemi v potravinách a v doplňcích stravy spočívá v tom, že bakterie v doplňcích stravy mají velice dobrou snášenlivost vůči kyselému prostředí.

Proč potřebuji mít v organismu hodné bakterie?

Pokud jde o střevní flóru, důležitou roli v ní hrají bakterie. Flóra se skládá z mikroorganismů, které navzájem spolupracují. Právě zde soutěží hodné bakterie se zlými o to, kdo rozloží jídlo, které jste snědli, a promění ho v potřebné živiny.

Zažívacímu traktu se navíc často říká „druhý mozek“, protože má svou vlastní nervovou soustavu, kterou nazýváme enterickou nervovou soustavou.

Jak posílit imunitní systém

Je důležité udržet hodné a zlé bakterie v rovnováze. Zdravá střeva jsou klíčová pro posílení imunitního systému a pro dobrý pocit. Toho dosáhnete, když se budete správně stravovat, povedete vyvážený život a podpoříte zdravou stravu určitými doplňky stravy.

© Getty Images

Tipy na posílení imunitního systému:

  1. Zajistěte si vyvážený jídelníček plný ovoce a zeleniny

  2. V průběhu celého dne jezte velké množství vlákniny

  3. Do jídel zařazujte průmyslově nezpracované potraviny

  4. Vyhýbejte se nadbytku potravin s vysokým obsahem cukru a nasycených tuků

  5. Jezte více fermentovaných potravin, jako jsou jogurty, kombucha a kimči

  6. Užívejte doplňky stravy se speciálním složením na podporu imunitního systému


1 National Library of Medicine –

Zdraví a nutriční přínosy bakterií mléčného kvašení

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím