Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Shutterstock

Vytvořte si svatyni z jakéhokoli venkovního prostoru

Výživa a životní styl

Zjistěte, jak vytvořit zahradu, která krásně voní a jejíž plody skvěle chutnají!

Venkovní prostory jsou naší svatyní. Prostředí s rostlinami působí blahodárně na duši a péče o rostliny zklidňuje mysl a poskytuje úlevu od starostí. Ať už máte zahradu, balkon nebo jen parapet, jistého stavu bdělé pozornosti dosáhnete, když maximálně využijete venkovní plochu a budete pěstovat rostliny a byliny ze semen.

Značka Nutrilite™ chápe Vaši touhu po založení vlastní zahrady, protože sama pěstuje jednotlivé složky doplňků stravy Nutrilite™ na ekologických farmách certifikovaných v USA. Není nic lepšího, než sklízet plody vypěstované na vlastní zahrádce.

Pokud hledáte další motivaci k tomu, jak co nejlépe využít svůj venkovní prostor, nechte se inspirovat!

Pro terapeutický zážitek používejte květinové vůně

Čich je jedním z našich nejprimitivnějších a nejdůležitějších smyslů. Čich se začíná vyvíjet u ještě nenarozených dětí v matčině lůně, v šestém měsíci těhotenství. Příjemné vůně mohou vyvolat pozitivní vzpomínky a umocnit pocit klidu a pohodlí. Když prostor kolem sebe vyplníte nádherně vonícími květinami, budete se cítit spokojeně a šťastně. Proč tedy svůj venkovní prostor neproměnit v místo terapeutických zážitků?

Jednou z nejznámějších vonných květin, které na své zahradě můžete pěstovat, je jasmín. Některé odrůdy, jako je jasmínovka vonná a jasmín pravý, voní nejsilněji, když jsou v létě v plném květu, takže jsou příjemnou rostlinou, kterou můžete nechat růst poblíž svého zahradního posezení. Jasmín roste stejně dobře v květináči i v zemi. Pokud mu každý den dopřejete zdravou dávku přímého slunečního svitu, provoní i malou terasu nebo balkon.

Květiny jako zimolez, magnólie a některé odrůdy růží, jako je Eustacia Vye a Gabriel Oak, kvetou nejčastěji v letních měsících a mají sladkou květinovou vůni. V létě roste dobře také levandule, která má tak skvělé uklidňující účinky, že se často doporučuje ke zmírnění projevů úzkosti1. Je to také přírodní odpuzovač komárů. Takže když ji budete mít poblíž, komáři Vás při odpočinku na verandě nebo v domě při otevřených oknech nebudou obtěžovat.

© Shutterstock

Silné květinové vůně milují včely a Vaše vonící zahrada je bude přitahovat. Výsadba květin, které mají včely rády, poskytuje včelám zdroj nektaru a napomáhá opylování květin, což prospívá jak Vaší zahrádce, tak i životnímu prostředí. Včely mají obzvláště v oblibě zimolez, náprstník, hledík a všechno fialové, protože tuto barvu dobře vidí.

Prospěšné účinky bylin

Byliny, jako je máta a rozmarýn, mají dvojí účel: naplnit místnost nádhernými vůněmi a dodat Vašemu jídlu skvělou chuť. Můžete je pěstovat v květináčích a umístit je u vstupu do zahrady nebo na terasu, aby návštěvníci tyto vůně ucítili. Nedělejte si starosti s tím, že do Vašeho venkovního prostoru nedopadá tolik slunečních paprsků, protože tyto bylinky mohou prospívat i ve stinných podmínkách.

Stejně tak jako farmy Nutrilite™ pěstují pomocí udržitelných postupů rostlinné složky k výrobě celé řady doplňků stravy Nutrilite™, můžete i Vy využívat své bylinky různými způsoby. Jakmile stonky a listy narostou, seřízněte je u kořene. Poté je svažte do trsů a pověste na nějaké teplé a suché místo. Jakmile budou trsy bylinek zcela suché, můžete je v letní večer přiložit do ohniště nebo do krbu a nechat celý prostor prodchnout jejich vůní.

Nemáte dost místa? Na stránkách Amway, Better Together máme spoustu tipů na zahradničení v nádobách nebo na pěstování bylin a květin na balkonech nebo parapetech.

Pěstování vlastních potravin

K tomu, abyste si mohli pochutnat na podomácku vypěstovaných plodinách, nepotřebujete velký zeleninový záhon. Byliny rostou dobře i v malých truhlících u zadních dveří, na balkonech, nebo dokonce jen na okenní římse. Vynikající bylinou je například máta. Je to chutný doplněk k salátu nebo bramborovému pokrmu a můžete z ní připravit i lahodný šálek čaje.

Další dobrou volbou je rozmarýn, který dodává masovým pokrmům zemitou chuť. Bez velké péče také dobře rostou bazalka, petržel a pažitka, které můžete přidávat do omáček, pizzy, omelet nebo salátů.

Najděte pro své byliny využití

Hledáte recept na lahodné jídlo inspirované létem, k jehož přípravě dokonale využijete plodů ze své zahrádky? Zkuste tuto lahodnou omeletu se spoustou nejrůznějších bylin, kterou si snadno připravíte! Je to skvělé jídlo na snídani, oběd nebo večeři.

© Shutterstock

Návod na přípravu bylinkové omelety najdete v Amagramu, nebo si recept ve formátu PDF / ePub stáhněte zde.

Pokud chcete pěstovat něco jiného než bylinky, pak existuje několik druhů ovoce a zeleniny, kterým se daří ve vnitřním i venkovním prostředí. Například ředkvičky a římský salát můžete pěstovat uvnitř a pečovat o ně v květináčích nebo truhlících. Vyžadují minimum světla, ale půdu budete muset zavlažovat.

Rajčatům se daří i ve stísněných prostorech. Jediné, co potřebují, je květináč, denní sluneční svit a nějaké bambusové tyče, které jim poskytnou oporu. Tyčková rajčata vydávají příjemnou svěží vůni, kterou si můžete vychutnat přímo v bytě nebo na balkoně, odkud se do něho bude šířit.


1 Healthline –

Jak Vám může prospět levandule

Související obsah

Nepotřebujete být dobrým zahradníkem!

Vitaminy a doplňky stravy

více

Potraviny dle ročních období

Technologie v domácnosti

více

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím