Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Pět snadných způsobů, jak si užít jasu časného léta

Výživa a životní styl

Kvalitní péče o pleť a oslnivý půvab vyžadují více než jen hydratační přípravek. Zjistěte, jak se můžete dobrat zářivé pleti v pár snadných krocích.

Léto je za dveřmi, a tak chceme, aby naše pleť zářila vitalitou. I když péče o pleť hraje zásadní roli, jsou zde určité nové návyky a změny životního stylu, které můžete snadno začlenit do svého života, abyste svůj zářivý půvab ještě zvýraznily.

1. Vylepšete svůj ranní režim péče o pleť

Když pleť ráno ošetříte antioxidanty, pomůžete ji ochránit před volnými radikály v okolním prostředí. Až si ráno pleť vyčistíte a použijete pleťovou vodu, vetřete do pleti několik kapek Artistry Intensive Skincare™ Pokročilého přípravku na ošetření pleti s vitaminem C+HA . Vitamin C je známý svou schopností zvláčňovat pleť a obnovovat její jas, zatímco kyselina hyaluronová zvyšuje úroveň hydratace a zabraňuje ztrátě vlhkosti. Dále použijte svůj oblíbený hydratační přípravek na podporu rozjasnění.

2. Dopřejte svému obličeji protažení

Využijte času na konci svého ranního režimu péče o pleť k obličejové gymnastice. V okolí spodní čelisti a úst máme napětí, které nám kvalitní obličejová gymnastika pomůže uvolnit, přičemž zároveň zpevní a vypne obličejové svaly. Zakloňte hlavu dozadu a bradou směřujte ke stropu. Zůstaňte protažená a při tom odříkávejte abecedu. Ústa by měla jednotlivá písmena vyslovovat opravdu důrazně.

3. Dodejte pleti živiny

Konzumované potraviny mohou kvalitu a vzhled naší pleti buď zlepšit, nebo zhoršit. Výzkum1 zveřejněný v loňském roce dospěl k závěru, že potraviny obsahující složky, které působí proti stárnutí, jako jsou proteinové peptidy, esenciální mastné kyseliny a antioxidanty, podporují přirozený metabolismus pleti a neutralizují volné radikály. Další studie2 zjistila, že strava bohatá na cukry a tuky způsobuje záněty pleti, které jsou hlavními předpoklady pro vznik vrásek, nerovnoměrné pigmentace a ztráty pevnosti.

Když budete jíst širokou škálu minimálně průmyslově zpracovaných potravin obsahujících mastné kyseliny, proteiny a antioxidanty, nejenže se budete cítit zdravější, ale také Vaše pleť bude zdravější na pohled i na dotek. Vychutnejte si mastné ryby, jako je losos, makrela a sardinky, a také bobuloviny a tmavou zeleninu, které jsou plné antioxidantů a fytonutrientů. Poskytněte své pleti potřebnou podporu ve formě Balíčku Truvivity by Nutrilite™ OxiBeauty™ , který obsahuje nápoj a doplněk stravy. Tento balíček zajišťuje měď a vitamin E. Měď přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a k normální pigmentaci pokožky. Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Dále svoji výživu zkombinujte s nutrikosmetikou (výživa s kosmetickými přínosy), jež Vám dodá živiny. Tyto živiny mohou ochránit organismus před oxidativním stresem a vyživují pleť. Nutrilite™ Balíček Výživa pro krásu obsahuje doplněk stravy a nápoj Truvivity a Nutrilite Vitamin C Plus. Nabízí vitaminy, které přispívají k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kůže a také k normální funkci imunitního systému.

4. Vdechujte

Když zahájíte a zakončíte svůj den několika jednoduchými dechovými cvičeními, může Vám to pomoci snížit pocit úzkosti, a navíc vytvořit výživnější prostředí pro Vaši pleť. Studie3 prokázaly, že vědomé dýchání, konkrétně jógové dýchání známé jako pránájáma, může snížit stres a tím i zánětlivé procesy. Víme, že přetrvávající zánět v organismu může vést ke snížení množství kolagenu a časnému výskytu linek a vrásek, proto zvažte začlenění ranního a večerního dýchacího rituálu do svého každodenního režimu péče o pleť.

© Stocksy

Pro snazší nácvik pránájámy zkuste tento jednoduchý způsob:

  1. Usaďte se do pohodlné polohy, zavřete oči a na tři doby zhluboka vdechujte nosem.

  2. Na čtyři doby zadržujte dech.

  3. Na pět dob vydechujte ústy.

  4. Cvičení zopakujte 5–10krát. Po pár minutách byste se měli cítit klidnější a uvolněnější.

5. Protáhněte se

Protažení je báječný způsob, jak začít nový den. Uvolňuje svalové napětí a poskytne Vám pár okamžiků, kdy se soustředíte jen sami na sebe a na své pocity. Víme, že naše pleť je na tom lépe, když dobře zvládáme hladinu stresu. Pak je jasnější a zářivější a s méně pupínky. Až se příště vzbudíte, nekontrolujte si hned mobil, ale raději se chvíli protahujte.

  1. Přejděte do vzporu klečmo: ruce musí být v jedné linii s rameny a kolena pod boky.

  2. Zvedněte kostrč a hýždě nahoru, jako kdyby Vás někdo za boky vytahoval ke stropu.

  3. Propněte nohy tak, aby Vám to bylo příjemné, a pokuste se dát paty na zem.

  4. Hlavu volně spusťte mezi paže a dívejte se směrem ke kolenům. Záda držte co nejrovněji.

  5. Vydržte v této poloze jednu minutu, nebo tak dlouho, dokud Vám toto protažení bude příjemné. Pomalu se spusťte na všechny čtyři a přesuňte do polohy vsedě. Nyní jste připraveni vstoupit do nového dne!


1 Národní centrum pro biotechnologické informace,

Strava a stárnutí pleti – z pohledu výživy


2 Science Daily,

Západní strava bohatá na tuky a cukry souvisí se záněty kůže


3 Psychology Today,

Nová studie zjistila, že jógové dýchání zmírňuje zánětlivé procesyAbychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím