Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Getty Images

Uchovejte si pevné kosti po dlouhá léta

Výživa a životní styl

Vaše kosti si zaslouží neustálou péči. Jak jim lépe prokázat svou přízeň než tím, že uspokojíte jejich každodenní potřebu vápníku?

Vápník hraje zásadní roli při zajišťování zdraví našich kostí. 99 % veškerého vápníku, který Vaše tělo vstřebá, končí v kostech.1 Je to minerální látka, která posiluje kostru a pomáhá předcházet vážným zraněním. Jelikož náš organismus nedokáže vápník produkovat, může ho získat pouze ve stravě.2 Kosti jsou navíc živé orgány, které se neustále mění a obnovují, a proto je důležité poskytovat jim výživu ve všech fázích života.

Podpora růstu kostí od prvního dne

Víte, že nám kosti rostou až do nějakých pětadvaceti let?2 Vápník je proto životně důležitý pro všechny mladé lidi, od capajících batolat až po odvážné teenagery. Je však obzvláště důležitý pro dospívající, protože během puberty se v kostech uloží zhruba polovina přijatého vápníku.

Kolik vápníku by tedy měly Vaše děti každý den zkonzumovat? Níže se podívejte na doporučená množství a jejich ekvivalenty. Pamatujte si, že potřebné množství vápníku zajistí Vašim dětem vyvážená zdravá strava . Není třeba se zásobit jogurty a mlékem!

Zpevňování kostí v dospělosti

Hustota kostí dosáhne svého vrcholu přibližně ve věku 25 let a zůstane na této úrovni až zhruba do 35 let.2 Poté se stabilně snižuje, a proto je tak důležité vápník doplňovat. Pokud nebudete přijímat potřebné denní množství vápníku, začne Vaše tělo čerpat vápník z kostí a ty pak budou křehčí a náchylnější ke zlomeninám.

Těhotným a kojícím ženám se často doporučuje, aby příjem vápníku zvýšily. Důvodem je samozřejmě to, že svému dítěti poskytují veškerý vápník, který potřebuje. V jednom rčení se praví, že když se ženě narodí dítě, přijde o zub. Pokud tedy chcete jeho pravdivost vyvrátit, upravte svůj jídelníček!

Zde je pro zajímavost doporučený denní příjem vápníku pro dospělé i těhotné a kojící ženy. Nebojte se, později Vám dáme tip na to, jak zvýšit denní příjem vápníku bez takového množství kapusty nebo mandlí!

Zachování zdravých kostí v pokročilém věku

Zatímco muži mohou přijímat stejné množství vápníku i po sedmdesátce, většina žen musí zvážit jeho zvýšení v dřívějším věku. Je to proto, že hormonální změny po menopauze mají negativní dopad na způsob, jakým tělo vápník vstřebává.3 Proto jsou ženy po menopauze často vystaveny vyššímu riziku osteoporózy. Podle statistik připadá z 10 milionů případů osteoporózy 8 milionů na ženy.4 V následující infografice najdete další informace o tom, jak se mění Vaše potřeba vápníku po padesátce.

Pomoci mohou výrobky Nutrilite™

Dobrá zpráva je, že abyste uspokojili své každodenní potřeby, nemusíte se zásobit šíleným množstvím mléka, pomerančů a brokolice, pokud Vám konzumace těchto potravin nevyhovuje. V takovém případě bude stačit, když do svého jídelníčku zařadíte doplňky stravy, a značka Nutrilite Vám pro takový případ nabízí hned několik skvělých výrobků:

Nutrilite™ Cal Mag D Plus obsahuje tři živiny – vápník, hořčík a vitamin D – které přispívají k udržení normálního stavu kostí. Vitamin D napomáhá normálnímu vstřebávání vápníku, zatímco hořčík přispívá také k normální činnosti svalů a nervové soustavy.

Nutrilite™ Glukosamin with Boswellia je jedinečná směs glukosaminu – klíčové složky chrupavky – a kadidlovníku, tradiční indické byliny.

Pamatujte, že pokud budete konzumovat zdravou vyváženou stravu a v případě potřeby nějaké doplňky stravy, s jistotou dodáte svému tělu takové množství vápníku, které potřebuje.


1 Harvard School of Public Health,

Calcium


2 US National Library of Medicine,

Calcium and bones


3 National Institutes of Health,


Calcium


4 National Osteoporosis Foundation,


What Women Need to Know


Související obsah

Pět způsobů, jak posílit imunitní systém

Aktivní životní styl

více

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím