Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Tipy na svačinu, o kterých jste nevěděli, že je potřebujete

Výživa a životní styl

Chcete, aby Vašim dětem chutnal obsah školních krabiček na svačinu? Zkuste jim svačinu zabalit některým z těchto nových způsobů.

Vaše dítko se právě vrátilo domů ze školy a zatímco vypravuje, co se během dne událo, vybalujete mu batoh, ale jakmile se dostanete ke krabičce na svačinu, v pokoji najednou nastane hrobové ticho a Váš miláček jakoby mávnutím kouzelného proutku zmizí. Otevřete krabičku a co najdete? Svačinu, kterou jste mu připravili, snědenou jen zčásti. Ať už máte pocit frustrace, zklamání nebo od každého trochu, víte, že je třeba udělat něco pro to, aby Vaše děti jedly zdravě.

Naštěstí máme několik zábavných a kreativních nápadů na to, jak zajistit, aby Vaše děti své zdravé svačiny nejen jedly, ale také si každé jejich sousto vychutnaly. Stačí krabička na jídlo, řada čerstvých surovin a nějaké nápadité téma. Zde je pět kreativních způsobů, jak připravit jídlo do dětské krabičky na svačinu. Kterýpak si asi oblíbí?

1. Uáááá!

Co může být zábavnější než sníst sopku, asteroid, zdraví prospěšný strom, dinosauří vejce či sendvič? Vaše děti si zamilují barvy, tvary a chutě této svačiny s dinosauří tematikou. Zde je postup, jak připravit jednotlivé komponenty:

Vybuchující sopka: čtvrtky pomeranče sestavte do tvaru sopky a jako tekoucí lávu použijte maliny.
Asteroidy: to je snadné, vše, co potřebujete, je hrstka nasekaných ořechů.
Stromy: v páře povařte několik růžiček brokolice, která nejvíce připomíná stromy. Udělejte to večer předem, když chystáte večeři. A pro zlepšení chuti je zkuste pokapat trochou citronové šťávy.
Dinosauří vejce: uvařte vejce a jakmile vychladne, popisovačem libovolné barvy na něj nakreslete několik teček.
Dinosauří sendvič: vykrajovátkem ve tvaru dinosaura vykrojte z plátků celozrnného chleba několik dinosaurů a poté na ně přidejte salám, sýr, hlávkový salát nebo jiné čerstvé přísady a vytvořte sendviče.

2. Na stavbě

Túú, túú. Pozor, tady se právě staví! Všude je suť, malta, lopaty, míchačky a cihly. Zde jsou ingredience, které nejlépe odpovídají každému z těchto stavebních materiálů a náčiní:

Suť: napodobí ho hrstka čerstvých borůvek nebo dokonce několik nasekaných ořechů.
Malta: lahodně hladké arašídové máslo. Děti ho budou rády míchat.
Míchačky: míchejte maltu pomocí superkřupavých stonků celeru.
Lopaty: maltu v podobě arašídového másla nabírejte plátky sladkých jablek.
Cihly: místo běžných plátků použijte k přípravě obloženého chleba kostičky. Na špejli napíchněte celozrnný chléb nakrájený na kostičky, šunku, cherry rajčátka, avokádo, kuličky mozzarelly a žlutou papriku. Děti z ní budou jednotlivé kousky rády stahovat.

3. ABC

Tato barevná kombinace písmen se velmi snadno připravuje. Zkuste použít písmena ze jména Vašeho dítěte – bude je rádo hláskovat a potom je sní. Připravit je můžete třeba takto:

A jako ananas: čerstvé nebo kandované plátky ananasu.
B jako banán: celý banán nebo sušené banánové lupínky.
C jako celer: čerstvé, křupavé plátky celeru.
Abecední směs: zábavné sušenky nebo preclíky s motivem abecedy jako sladká nebo slaná pochoutka.
Abecední sendvič: z horního plátku sendviče vykrojte písmeno a odhalte jasně zbarvenou přísadu na spodním plátku. Skvělou volbou je sýr, avokádo nebo třeba tvarohová pomazánka s červenou řepou.

4. Podvodní svět

Existuje celá řada zajímavých, barevných tvorů, kteří žijí pod vodou, využijte jich tedy ve svůj prospěch. Jsou tu korály a hvězdice, řasy, křišťálově modrá voda oceánu a malé i obrovské ryby! Tímto způsobem je můžete vytvořit v krabičce na svačinu:

Řasy: trs chutného, sladkého hroznového vína.
Hvězdice a korály: plátky okurky nakrájejte do tvaru hvězdy, aby vypadaly jako zploštělé hvězdice, a červenou, křupavou papriku rozkrájejte do podoby korálů.
Oceán: do malé porce řeckého jogurtu přidejte borůvky, čímž napodobíte oceán.
Malé ryby: slané sušenky ve tvaru rybiček.
Obrovské ryby: Vykrajovátkem ve tvaru ryby vykrájejte z plátků celozrnného chleba ryby a následně přidejte šunku, sýr a salát nebo jiné čerstvé ingredience, abyste vytvořili sendviče, které si Vaše děti zamilují.

5. Ninja

Popusťte uzdu fantazii malého ninji ve Vás a napodobte vrhací hvězdice, meče, kouzelný elixír, čepele a ninja plášť. Ale nebojte se, nikomu se nic nestane, nanejvýš budou výsledkem plná bříška! Zde je návod, jak napodobit tuto výbavu ninjů:

Vrhací hvězdice: rozkrájejte plátky melounu, ananasu a kiwi do tvaru hvězdice.
Meče: mrkev nakrájená na tyčinky – zkuste, zda dokážete vyrobit i rukojeť, aby připomínaly skutečný minimeč.
Kouzelný elixír: chutný hummus, který se výborně hodí k mečům z mrkve.
Čepele: sušené banánové lupínky, které jsou nebezpečně chutné.
Ninja plášť: závitky z celozrnné tortilly se smetanovým sýrem, uzeným lososem a špenátem.

Rádi bychom si prohlédli, co jste vymysleli! Podělte se s námi o své výtvory na instagramu pod následujícími hashtagy: #nutrikids a #nutrimums

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím