Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© iStockphoto

Tipy na svěží snídani

Výživa a životní styl

Začněte svůj den svěží snídaní a dávejte přednost zábavným, barevným a zdravým ranním jídlům

Je snídaně nejdůležitějším jídlem celého dne? Káva za pochodu? Pečlivě připravený brunch s přáteli? Na tuto otázku naštěstí neexistuje jen jedna správná odpověď. Snídaně se za posledních několik desetiletí vyvinula v atraktivní chod, který může být přesně takový, jaký ho chcete mít. První jídlo dne by Vás mělo přimět, abyste vyskočili z postele a připravili se na náročný den. Ačkoli kdo říká, že snídaně musí být skutečně prvním jídlem dne?

Stručná historie snídaní

V Evropě se stala snídaně důležitým ranním jídlem, které završuje celonoční půst, až v 17. století, a to na základě poznání, že je vlastně nezbytná pro zdraví člověka. V 19. století měli někteří bohatí lidé ve viktoriánské Anglii ve svých domech dokonce na snídani vyhrazen zvláštní pokoj a využívali této příležitosti k setkání členů rodiny předtím, než se rozešli za svými povinnostmi.1 V průběhu minulého století se oblíbenou volbou ke snídani staly cereálie, jejich vysoký obsah cukrů však nyní přiměl lidi, kterým záleží na zdraví, poohlédnout se po jiných alternativách.

V současné době vyhledává mnoho lidí nekomplikovaná, pestrá, ale výživná jídla, která jsou barevná a přinášejí požitek. Stigmata týkající se snídaně, např. snídání za pochodu nebo dokonce odpoledne, jsou již z velké části minulostí, a můžete si tedy vychutnat takový typ snídaně, který Vám vyhovuje, a v čase, kdy se Vám to hodí nejvíce!

Výživná, chutná a barevná

Vyznavači aktivního, zdravého životního stylu chtějí ráno své tělo zásobit vitaminy a minerálními látkami, které je udrží v provozu po celý den. Nemělo by to však znamenat, že se vzdáte chuti nebo že budete nuceni na samém začátku dne trávit příliš mnoho času v kuchyni a ještě si v ní uděláte nepořádek! V posledních letech vzrůstá obliba nápojů z rostlin a experimentování s novými atraktivními superpotravinami, jako jsou např. chia semínka, a to z dobrého důvodu. Nedávejte si každý den tutéž nudnou snídani – zkombinujte ji se živinami a potravinami různých barev, abyste svému tělu dodali celé spektrum vitaminů.

Nabízíme několik inspirativních nápadů na snídani, které dokonale zapadají do tohoto trendu zdravých, praktických a zábavných ranních jídel. Od ovocných smoothie, přes navečer připravené ovesné vločky, až po výživné misky, ze kterých se Vám budou sbíhat sliny – díky těmto receptům nebude už žádné ráno (nebo odpoledne) mdlé ani nudné. Nejlepší na nich je, že jsou skvělým způsobem, jak do Vaší každodenní stravy snadno začlenit potravinové doplňky NutriliteTM. Recepty obsahují Nutrilite TM All Plant Protein , což je výrobek z přírodních zdrojů, jako je sója, pšenice a hrášek, který do Vaší stravy přidává další bílkoviny. Nebo Nutrilite ™ Fiber Powder Vlákninu v prášku obsahující speciální směs přírodní vlákniny, která je skvělým doplňkem Vaší stravy. Tyto snídaňové nápoje a jídla se dokonale hodí k Vašemu aktivnímu životnímu stylu! Vyzkoušejte je sami a o své výtvory se podělte s ostatními prostřednictvím hashtagu #SMOOTHiestart

Životabudič s acai

Víte, že bobule palmy acai chrání mnoho orgánů Vašeho těla? Od mozku přes trávicí soustavu až po srdce. Tato výtečná miska smoothie je prostě ideální v teplých dnech, které volají po lahodném čerstvém ovoci. A obsahuje samozřejmě spoustu vitaminů a má skvělou chuť.

© Andreas Zitt

Návod na přípravu Životabudiče s acai najdete na internetových stránkách časopisu Amagram, anebo si tento recept stáhněte jako PDF / ePub zde.

Čok-o-nana-rama

Kakao má nejen bohatou chuť, ale obsahuje také flavonoidy, které mají protizánětlivé účinky. Díky velkému množství draslíku prospívá tato lahodná miska smoothie také zdraví srdce. A zmínili jsme se také o tom, že je bohatá na bílkoviny?

© Andreas Zitt

Návod na přípravu Čok-o-nana-ramy najdete na internetových stránkách časopisu Amagram, anebo si tento recept stáhněte jako PDF / ePub zde.

Ranní rozbřesk

Za přípravu těchto lahodných ovesných vloček si poděkujete! Pomůžou Vám nastartovat den, protože Vám dodají energii a poskytnou také spoustu vitaminů a protizánětlivých látek.

© Andreas Zitt

Návod na přípravu Ranního rozbřesku najdete na internetových stránkách časopisu Amagram, anebo si tento recept stáhněte jako PDF / ePub zde.

Vzpruha po probuzení

Budete se těšit, až si ráno toto smoothie umixujete! Je krémové, výživné a v zásadě dokazuje, že nápojům bohatým na bílkoviny rozhodně nemusí chybět chuť.

© Andreas Zitt

Návod na přípravu Vzpruhy po probuzení najdete na internetových stránkách časopisu Amagram, anebo si tento recept stáhněte jako PDF / ePub zde.


1. https://www.theatlantic.com/entertainment/archive/2016/06/breakfast-the-most-contentious-meal-of-the-day/487220/

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím