Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Getty Images

Jak si zajistit zdraví do budoucna

Výživa a životní styl

Aktivní přístup k podpoře imunity je jednou z nejlepších věcí, které pro své zdraví můžete udělat. Zde je vše, co potřebujete vědět.

Každý se cítí lépe, když má vše pod kontrolou, že? Totéž platí i o našem zdraví a tělesné a duševní pohodě. V posledních několika měsících jsme byli nuceni se zamýšlet nad svým zdravím i zdravím našich blízkých z jiného úhlu pohledu. Už nečekáme, až budeme nemocní, abychom začali přemýšlet o zdraví a imunitě. Namísto toho aktivně uvažujeme o malých i velkých změnách, které můžeme promítnout do svého každodenního života a které nám pomohou podpořit mysl i tělo. Zde je pět způsobů, které mohou letos do Vašeho života přinést velké změny…

1. Více se hýbejte

Výzkum prováděný předními fyziology na University of Bath v Anglii a zveřejněný v časopise Exercise Immunology Review1 ukazuje, že cvičení v krátkodobém horizontu pomáhá imunitnímu systému najít a eliminovat patogeny a v dlouhodobém horizontu snižuje riziko infekcí. Skvělá zpráva pro každého, kdo miluje intenzivní trénink, a vynikající motivace pro každého, kdo se až dosud ke cvičení stavěl zdráhavě.

Pravidelné aerobní cvičení střední intenzity – například chůze, běh či jízda na kole – po dobu 150 minut týdně může imunitnímu systému poskytnout tolik potřebnou podporu. Takže si pusťte svůj oblíbený playlist, popadněte láhev vody a vydejte se na svižnou procházku po okolí, nebo si zajezděte na kole v parku a nechte se naplnit radostným vědomím, že to děláte pro svoji imunitu. A pokud zjistíte, že Vám občas schází motivace k pohybu, podívejte se na 7 způsobů, jak si udržet své pohybové návyky.

2. Jezte zdravě

Přibývá důkazů, že pro imunitní systém je přínosná rostlinná strava.2 Prospěšná je zejména strava, která zajišťuje dostatek vitaminu C (např. citrusy a papriky), lykopenu (rajčata) a zeaxantinu (např. kapusta a špenát). Fytonutrienty jsou přírodní chemické látky a žádný jídelníček není bez jejich bohatého zastoupení kompletní. Nejlepší způsob, jak si zajistit kvalitní stravu, je vařit bez polotovarů. Mnozí z nás v sobě během loňského roku objevili vášeň pro vaření – a tento zvyk bychom si měli udržet.

V kuchyni je kvalitní nádobí nutností. V tomto ohledu Vám dobře poslouží iCook™ Pánve s nepřilnavým povrchem. Jsou odolné a díky jejich nepřilnavému povrchu na nich můžete pokaždé uvařit skvělá jídla. Zkuste uvařit podle některého z nových receptů uvedených v tomto článku.

3. Obohaťte svůj jídelníček o cenné vitaminy, minerální látky a živiny

Obohacení stravy o vhodné doplňky stravy je skvělým způsobem, jak vyplnit případné mezery v příjmu živin, zvláště pokud ráno vyrážíte ve spěchu. Následující výrobky Nutrilite™ jsou vynikající možností, protože jsou plné živin, které pomáhají podporovat aktivní imunitní systém. Vitamin C obsažený v Nutrilite Vitaminu C Plus a kyselina listová, vitamin B12 a vitamin B6 obsažené v Nutrilite Vitaminu B Plus jsou známy svou schopností přispívat k normální funkci imunitního systému. Dále přírodní česnek, který pěstujeme na naší vlastní farmě Trout Lake ve státě Washington a který je obsažen v doplňku stravy Nutrilite Garlic, přispívá k normální funkci imunitního systému, zachování zdravého srdce a k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi.

4 . Odpočívejte

Když si uděláte čas na odpočinek, pomůže Vám to snížit pocity stresu a úzkosti, o nichž je známo, že způsobují záněty.3 Neléčený zánět může mít dopad na Vaše zdraví.4 Na odpočinek neexistuje návod k použití. Musíte zkrátka dělat to, co Vás uklidňuje a co Vám dělá radost. Pro někoho to znamená udělat si každý den hodinu času na dobrou knížku. Pro jiného je to meditace nebo zvládnutí zklidňující techniky dýchání. Způsob Vašeho odpočinku je méně důležitý než fakt, že si na něj uděláte čas.

© Getty Images

5. Běžte ven

Trávit za světla čas venku je důležité po celý rok, protože to zvyšuje hladinu vitaminu D, který prokazatelně posiluje imunitu. Přirozené denní světlo dále pomáhá vyrovnávat náladu a dodává povznášející pocit.5 Výzkum anglické University of Essex zjistil, že i pouhých pět minut cvičení venku může zlepšit sebevědomí a náladu a pobyt v zeleni, ať už jste na procházce v lese, v ulici lemované stromy, nebo snad trávíte čas na komunitní zahradě, snižuje stres a zlepšuje kognitivní funkce, tvořivost a sebevědomí.6 Snažte se dostat ven alespoň jednou denně.

1 Pravidelné cvičení posiluje imunitu – dokonce i v izolaci, Exercise Immunology Review
2 Účinky konzumace ovoce a zeleniny na fungování imunity u starších lidí: randomizované kontrolované hodnocení, National Library of Medicine
3 Vztah mezi stresem, zánětem a emocionální pozorností: relevance z hlediska deprese, US National Library of Medicine
4 Posouzení úlohy zánětu u poruch nálady a úzkostných poruch,
US National Library of Medicine
5 Recept na lepší zdraví: jít na čerstvý vzduch,
Harvard Health Publishing
6 Kdo nechodí ven, k tomu chodí lékař,
University of Essex

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím