Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© iStockphoto

Co byste měli vědět o vitaminu C

Výživa a životní styl

Mnoho druhů ovoce, zeleniny a doplňků stravy je skvělým zdrojem vitaminu C, ale kolik ho Vaše tělo skutečně potřebuje?

Vitamin C, který je někdy známý jako kyselina askorbová, je jedním z 10 klíčových vitaminů a minerálních látek, které podporují Váš imunitní systém. Je proto důležité zajistit tělu jeho každodenní dávku. Vitamin C přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, jelikož působí jako antioxidant, který pomáhá chránit buňky před volnými radikály. Dále také pomáhá tělu vstřebávat železo. Protože lidské tělo nedokáže samo vitamin C produkovat ani ukládat, musíte mu jej pravidelně dodávat ve stravě. Průměrný dospělý by ho měl zkonzumovat 75 až 90 miligramů denně.1 Z čeho tedy vitamin C získáváme?

Zdroje vitaminu C

Požadovaný denní příjem vitaminu C můžete do značné míry pokrýt, když budete jíst stravu s vysokým obsahem ovoce a zeleniny. Například sklenice čerstvě vymačkané pomerančové šťávy obsahuje asi 100 mg vitaminu C, zatímco 100 g zelených paprik asi 117 mg. Když necháte zelené papriky dozrát a zčervenat, obsah vitaminu C vyskočí na 140 mg! Přiznejme si, že v chaosu každodenního života se snadno stane, že nejíme dostatek různých druhů ovoce a zeleniny. Doplňky stravy tak mohou pomoci nedostatky ve stravování překlenout. Je však důležité si uvědomit, že více neznamená vždy lépe.

Vzhledem k tomu, že organismus nedokáže vitamin C ukládat, jakmile vitamin C dosáhne svého absorpčního maxima, jakékoli další množství, které přijmete, se jednoduše vyloučí spolu se všemi ostatními látkami, které organismus nepotřebuje. Podívejte se na to asi takto: Pokud byste měli naplnit sklenici vodou z kohoutku a vodu jste po naplnění sklenice nevypnuli, začala by jednoduše přetékat přes okraj a odtékala by rovnou do kanalizace.

Je možné se předávkovat?

Přestože organismus je schopen se nadbytečného vitaminu C zbavit, při nadměrné konzumaci se mohou objevit určité vedlejší účinky, jako je nevolnost a žaludeční křeče. Rozhodnete-li se však přijímat vitamin C prostřednictvím doplňků stravy, mohou Vám pomoci výrobky Nutrilite™. Běžné doplňky stravy s obsahem vitaminu C obvykle při podání dodávají nárazově nejvyšší dávku, která přibližně po dvou hodinách klesá. Naproti tomu Nutrilite™ Vitamin C Plus s postupným uvolňováním díky svému speciálnímu složení využívá vláknitou složku, která umožňuje, aby se tableta pomalu rozpouštěla ve střevě v průběhu celého dne. Vedoucí výzkumná pracovnice značky NUTRILITE Dawna Venzon vysvětluje: „Nejenže se lépe vstřebává, ale zůstává také v krevním řečišti delší dobu a dodává organismu stabilní dávku vitaminu C.“ A když máte konstantní hladinu vitaminu C v krevním řečišti, podporujete tak i svůj imunitní systém.

Z udržitelných zdrojů

Jednou z klíčových složek Nutrilite™ Vitaminu C Plus je třešeň acerola, která je přirozeně bohatým zdrojem tohoto zázračného vitaminu. A co je nejlepší – pěstujeme ji udržitelným způsobem na brazilské farmě Ubajara Nutrilite. Na farmě je 77 odrůd třešní acerola a třešně se pečlivě sklízejí ještě tehdy, když jsou zelené. Tehdy je koncentrace vitaminu C nejvyšší. Přidáním výtažku z třešně acerola do složení Nutrilite Vitaminu C Plus se jedinečný doplněk stravy více podobá fytonutrientům nacházejícím se v přírodních plodech. Některé jiné doplňky stravy používají pouze syntetický vitamin C, který přestože poskytuje klíčové výhody přírodního vitaminu C, neobsahuje fytonutrienty nacházející se v celém ovoci a zelenině.

© Amway

Ať už získáte vitamin C z ovoce a zeleniny, nebo doplňku stravy dle vlastního výběru, nejdůležitější je, abyste ho měli dostatek.

1 Národní institut zdraví, doplňky stravy: vitamin C

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím