Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© iStockphoto

Výživné a chutné?

Výživa a životní styl

Ať už jste flexitarián, vegetarián nebo vegan – nebo chcete jen vyzkoušet rostlinnou stravu – tuto otázku jste si už určitě položili. Tak čtěte dál, přátelé, a udělejte si náš kvíz, abyste zjistili, jak to udělat, aby obojí platilo!

Pokud si pohráváte s myšlenkou, že byste zkusili rostlinnou stravu, pak nejste sami. Veganství a vegetariánství získávají na popularitě a v poslední době se k nim nově přidává ještě flexitariánství. Pokud byste to náhodou nevěděli, jedná se o polovegetariánský způsob stravování zaměřený na potraviny rostlinného původu, při kterém je ale občas povolena konzumace masa. Zdravé a šetrné k životnímu prostředí. Tomu se nedá nic vytknout, že?

Až na to, že rostlinná strava má často špatnou pověst kvůli tomu, že je údajně nudná nebo bez chuti. Jsme tu, abychom tyto mýty vyvrátili a potvrdili to, co už pravděpodobně víte: není třeba obětovat chutné výživnému. Můžete mít obojí – musíte jen vědět, jak na to.

Začněme Světovou zdravotnickou organizací (WHO)1. Ta nám doporučuje jíst minimálně pět porcí ovoce a zeleniny denně, abychom předešli závažným onemocněním. Víte ale, že asi tři ze čtyř dospělých tato doporučení nedodržují?2 Většina dospělých ve skutečnosti potřebuje svůj současný příjem ovoce a zeleniny zdvojnásobit!

Dodržování flexitariánské, vegetariánské nebo veganské stravy je naštěstí jedním ze způsobů, jak se vyburcovat k tomu, abyste byli při přípravě jídel kreativnější a zařadili do stravy potraviny nejrůznějších barev obsahující fytonutrienty ( fazolový salát s granátovým jablkem , dá si někdo?). Veganství, vegetariánství nebo flexitariánství ale zároveň nenabízí automaticky imunitu a dobré zdraví. Jak byste si tedy měli zajistit příjem všech důležitých vitaminů a minerální látek? Udělejte si náš kvíz a zjistíte to.

Čas na kvíz!

Jste připraveni zjistit, zda jste na správné cestě ke zdravému a naplňujícímu životnímu stylu? Vyplňte náš kvíz a zjistíte, které živiny by Vám ve Vaší rostlinné stravě mohly chybět a které doplňky stravy mohou zdravý flexitariánský, vegetariánský nebo veganský způsob života podpořit.

Kvíz spustíte kliknutím na následující obrázek. Hodně štěstí!

Zajistěte si příjem celého spektra živin

Stále nejste přesvědčeni o tom, že můžete konzumovat doporučované množství ovoce a zeleniny? Doplňky stravy jsou skvělým způsobem, jak zajistit, aby Vaše tělo dostávalo správné spektrum živin ve správném množství. Nemluvě o tom, že lidem s uspěchaným životním stylem poskytují tyto doplňky také rychlý a snadný způsob, jak vyplnit jakékoli potenciální mezery ve výživě, když jsou neustále v pohybu.

Skvělou zprávou je, že doplňky stravy Nutrilite nabízejí řadu možností i vegetariánům a veganům. Vegani a vegetariáni mohou svoji stravu obohatit o Nutrilite All Plant Protein, Iron Folic Plus a Vitamin B Plus. Flexitariáni mohou svou stravu kromě těchto doplňků obohatit také o Omega-3 Complex. A tím pádem neexistuje důvod, proč by Vaše strava nemohla být chutná a výživná!

1 Světová zdravotnická organizace, Propagace konzumace ovoce a zeleniny
2 NHS,
Výsledky průzkumu zdraví

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím