Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Getty Images

Podpořte svůj zrak

Výživa a životní styl

Nekažte si oči přílišným koukáním na obrazovku počítače – nabízíme Vám několik užitečných tipů!

Od chvíle, kdy se probudíme a necháme paprsky ranního slunce pronikat přes zavřená víčka, fungují naše oči jako okna do světa. Kromě toho, že nám umožňují vidět vše, od modré oblohy až po tváře našich blízkých, jsou naše oči také v první linii, když sedíme u počítače a koukáme do obrazovky, pohybujeme se ve znečištěném prostředí nebo se vystavujeme slunci nebo klimatizaci. Naše oči jsou v zásadě vystaveny mnoha zdrojům podráždění. A když se ochladí a dny zkrátí, trávíme u obrazovky ještě více času, a pak je víc než kdy jindy důležité chránit si oči.

Po zavedení restriktivních omezení v souvislosti s pandemií COVID-19 je mnoho lidí po celém světě nuceno trávit více času doma, takže často skončí u obrazovky. Studie, jíž se zúčastnilo 4 108 respondentů z devíti evropských zemí, zjistila, že lidé během pandemie koronaviru tráví u obrazovky v průměru o 65 % více času1. Přístroje, jako jsou počítače, tablety a chytré telefony, vyzařují modré světlo, což je složka světla, která může v průběhu času poškodit oční sítnici citlivou na světlo.

Tipy k optimalizaci času stráveného u obrazovky

Nevyhnutelnou realitou našich digitálních životů je, že z našeho životního stylu nemůžeme zcela vyloučit čas strávený před obrazovkou – platí to jak pro dospělé, tak pro děti. Můžeme však zvolit zdravé strategie, které nám pomohou neblahý vliv obrazovek minimalizovat. Abychom Vám pomohli čas u obrazovky omezit nebo zpříjemnit a také zlepšit celkové zdraví očí, sestavili jsme seznam užitečných tipů a triků:

  1. Společnost Vision Direct UK doporučuje dodržovat pravidlo 20-20-20. To znamená přestat se každých 20 minut dívat na obrazovku a na 20 sekund se zaměřit na něco, co je nejméně 20 stop (6 metrů) daleko.2

  2. Při pohledu na obrazovku máme tendenci mrkat až o 70 % méně, což znamená, že nám povrch rohovky pokrývá méně slz. Abyste předešli suchosti, kterou to může způsobit, nezapomínejte pít velké množství vody , a udržovat si tak hydrataci.

  3. Počítač nebo pracovní plochu umístěte do blízkosti přirozeného světla, aniž by se však paprsky odrážely na obrazovce. Pokud potřebujete osvětlení, zkuste použít LED zářivky, které poskytují měkčí a zdravější světlo.

  4. Vyhýbejte se modrému světlu obrazovek v noci, abyste si nenarušili přirozený cyklus spánku/probuzení a abyste snadněji usínali.

© Getty Images

Jak si uchovat zdravý zrak

Kromě toho, že každý den trávíme u obrazovky příliš mnoho času, existuje řada dalších problémů, se kterými se při namáhání nebo podráždění očí setkáváme. Studený venkovní vzduch nebo naopak ohřátý vnitřní vzduch mají menší vlhkost, což znamená, že při dlouhodobém pobytu v takovém prostředí mohou lidé pociťovat suchost v očích. K namáhání očí může také přispívat znečištění, prach v atmosféře a sucho z klimatizace. Problémy se zrakem může způsobit nebo zhoršit dokonce i nedostatek spánku a špatná strava.

NUTRILITE Vám s tím může pomoci!

Je důležité zajistit si dostatečný příjem vitaminů a minerálních látek, které přispívají k udržení normálního stavu zraku. Zajistit si dostatečný příjem těchto živin v každodenní stravě zejména v zimních měsících může být náročné, a doplňky stravy NUTRILITETM jsou tak skvělou volbou pro každého, koho znepokojuje, že tráví hodně času před obrazovkou, nebo komu záleží na tom, aby měl dobrý zrak a zdravé oči.

NUTRILITE Bilberry with Lutein podporuje zdravé oči v každém věku. Jsou v něm obsaženy následující oblíbené výrobky:

  1. Vitamin A, který jako jedna ze základních složek přispívá k udržení normálního stavu zraku.

  2. Fytonutrient lutein, který je spojován se zdravím očí, protože se koncentruje v sítnici a v oční čočce.

  3. Rostlinné výtažky např. z borůvky a měsíčku lékařského, které se pěstují na udržitelných farmách NutriCert™.

NUTRILITE Natural Multi-Carotene obsahuje směs karotenoidů z přírodních zdrojů. To znamená, že je to skvělý doplněk stravy, který lze užívat s NUTRILITE Bilberry with Lutein pro další podporu zdraví Vašich očí. Podívejme se na jednotlivé složky podrobněji:

  1. Komplex karotenoidů, včetně alfa-karotenu, který je podobný směsi karotenoidů nacházejících se v různých druzích ovoce a zeleniny.

  2. Beta-karoten přispívá k udržení normálního stavu zraku. Beta-karoten se změní ve vitamin A, pouze když ho tělo potřebuje.

1 The European Journal of Public Health: Maintaining everyday life praxis in the time of COVID-19 pandemic measures
2 Vision Direct UK:
How to look after your eye health

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím