Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Amway

Sklizeň surovin pro doplňky stravy značky NUTRILITE

Výživa a životní styl

Alberto Vega, ředitel farmy NUTRILITETM v Mexiku, hovoří o zdraví rostlin, o udržitelném zemědělství a o tom, proč je sklizeň ve správný čas klíčem k vytváření Vašich doplňků stravy NUTRILITE.

Úchvatná farma NUTRILITE v mexickém státě Jalisco je známá svými rozlehlými zelenými poli a svěžím ranním vzduchem, který se zahřívá po celý den. Jelikož se farma nachází poblíž rovníku, může se pochlubit ideálními přírodními podmínkami pro různé druhy ovoce, zeleniny a bylin, včetně špenátu, kapusty, řeřichy, vojtěšky, brokolice, petrželky, grapefruitu a citronů, které obsahují některé z rostlinných složek používaných v doplňcích stravy NUTRILITE.

Alberto Vega in the offices of the Jaliscon sustainable NUTRILITE farm. © Amway

Alberto Vega v kancelářích farmy Jalisco NUTRILITE.

Pokud se však ředitele zemědělské farmy Alberta Vegy zeptáte, co si při procházkách po polích vychutnává nejvíce, možná Vás jeho odpověď překvapí. „Vůně organických hnojiv,“ uculuje se. „Lidem, kteří na ni nejsou zvyklí, sice moc nevoní, mně ale dává vědomí a jistotu, že pro zdraví rostlin děláme vše, co můžeme.“

Albertův zápal pro udržitelné zemědělství je zřejmý. V klidných chvílích, když začíná plánovat další sezónu, opouští svůj počítač a kancelář a vyráží ven do polí. „Hodiny a hodiny trávím plánováním na kousku papíru, dívám se přitom k obzoru a přemýšlím, kde bych mohl vysadit novou plodinu a kolik půdy k tomu budeme potřebovat,“ říká. „Takhle hledám inspiraci.“

Život zasvěcený zdravým rostlinám

Na farmu NUTRILITE v Mexiku vstoupil Alberto poprvé před deseti lety jako stážista. Dnes vede tým 128 lidí, kteří sdílejí své nadšení pro všechno, co je přírodní a udržitelné. „NUTRILITE mi poskytl příležitost k růstu jak profesionálnímu, tak především osobnostnímu. Na farmu a na celý svůj tým jsem velmi hrdý,“ dodává.

Aby se mohli všichni zlepšovat, investuje Alberto část svého času do pořádání školení. „Zaměstnance každý rok přeškolujeme,“ říká a vysvětluje, že jeho tým je průběžně seznamován s aktuálními udržitelnými zemědělskými postupy, jakými je např. ponechání půdy ležet mezi cykly ladem a bezpečnost. To je zásadní, protože tým může plnit úkoly, od plánování sezóny až po výběr osiva, hubení škůdců, kontrolu nemocí, zavlažování, hnojení, pletí, sklizeň atd.

Načasování je zásadní!

Když se Alberto zmíní o sklizni, odmlčí se, aby vysvětlil, že se jedná o kriticky důležitou součást cesty od semínka po doplněk stravy. Je tomu tak proto, že volba doby sklizně může mít významný dopad na kvalitu přírodních živin, které lze extrahovat. A jsou to právě živiny, které tvoří podstatu doplňků stravy NUTRILITE.

Optimální období sklizně – včetně denní doby – nakonec závisí na dané rostlině nebo plodině a také na klimatu. „Když je rostlina plně vzrostlá, má nejvyšší obsah živin a nejvyšší výnos,“ vysvětluje Alberto. „Je to ta nejlepší doba sklizně k získání co možná největšího množství prospěšných přírodních látek.“

Pro Alberta a jeho tým je to doba před polednem. „Začínáme kolem 7:00 a pracujeme do 11:00,“ říká. „Mohli bychom sklízet i později, ale úroda by rychle ztratila vlhkost.“ Působení slunečního záření ve dnech, kdy teploty stoupají nad 30 °C, může snadno ohrozit kvalitu sklizeného materiálu.

Sklizeň neprobíhá vždy za bílého dne. Na farmě Ubajara Nutrilite v Brazílii probíhá sklizeň třešní acerola v noci. Je to proto, že při nízkých teplotách, které nastávají v noci, si ovoce udržuje vysoký obsah vitaminu C.

Jelikož mají rostliny nejvyšší obsah živin v určitých obdobích, jak uvádí Alberto, představuje každá sklizeň závod s časem. Zemědělci dělají vše pro to, aby si úroda udržela co možná nejvíce živin. Kvalita koneckonců vždy byla – a stále je – pro doplňky stravy NUTRILITE rozhodujícím faktorem.

Pokud jsou plodiny sklizeny za optimálních podmínek, poskytují skvělé suroviny pro další fázi výrobního procesu. Zajímá Vás, jak spolu souvisí zemědělství, výživa, zdraví, celková pohoda a strava? Další díl našeho seriálu nás zavede do laboratoře Alli Klosnerové, která se zabývá vývojem receptur doplňků stravy NUTRILITE.

Pro více informací o výrobcích NUTRILITE klikněte prosím sem.

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím