Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Shutterstock

Posilujte v zimě svoji imunitu

Výživa a životní styl

Vše, co potřebujete vědět, abyste posílili svůj imunitní systém, měli pozitivní přístup a spoustu energie až do jara

Když léto přechází do podzimu, je ve vzduchu cítit cosi kouzelného. Ze stromů začne padat listí, teplota klesne a vzduch je jakoby svěžejší a průzračnější. S příchodem podzimu se nabízí příležitost navléknout na sebe hřejivé oblečení a trávit poklidné večery v teple domova. A přestože si příjemné dlouhé večery doma můžeme užívat, není pochyb o tom, že kratší, tmavší zimní dny se mohou podepsat na našem psychickém i fyzickém zdraví. Začněte tedy včas plánovat a vytvořte si systém a režim užívání doplňků stravy, které posílí Váš imunitní systém, až to bude nejvíce potřebovat. Zde je vše, co potřebujete vědět…

Choďte více ven

Vyhýbat se pobytu venku během chladnějších měsíců je tak snadné, ale procházka na čerstvém vzduchu, i když třeba jen na krátkou dobu, má určité osvědčené přínosy. Je například prokázáno, že zlepšuje náladu, dodává energii a posiluje imunitní systém, aby přispíval k udržení celkového tělesného zdraví. Studie1 publikovaná v časopise Environmental Health and Preventive Medicine zjistila, že pobyt venku, v přírodě, má na zdraví příznivý vliv. Konkrétně odhalila, že při pobytu venku a krátce poté produkuje organismus více speciálních buněk, které bojují s buňkami infikovanými škodlivými viry. Ale to není všechno – zjistila také, že pobyt na čerstvém vzduchu pomáhá omezovat pocit úzkosti a deprese, a dokonce zlepšuje krátkodobou paměť.2 Tak proč se nenabalit a nevydat se během pauzy na oběd na krátkou procházku?

© iStockphoto

Užívejte sluneční vitamin

Zajištění dostatečného příjmu vitaminu D zejména v zimních měsících – a obzvláště pokud žijete na severní polokouli – je z mnoha důvodů klíčové. Vitamin D například přispívá k udržení normálního stavu kostí a rovněž k normální funkci imunitního systému. Nedostatek vitaminu D se bohužel vyskytuje u 40,4 % evropské populace bez ohledu na věk, etnický původ a zeměpisnou šířku.3 Mezi známky jeho nedostatku patří únava, bolest svalů a špatná nálada.

Vaše pokožka produkuje vitamin D primárně pod vlivem UV záření, takže na rozdíl od jiných vitaminů nelze jeho potřebné množství získat pouze z běžné stravy. Jedna tableta výrobku NUTRILITE Vitamin D denně dokáže naštěstí pokrýt denní dávku tohoto slunečního vitaminu. NUTRILITE Vitamin D získaný z přírodních zdrojů přispívá k normální funkci imunitního systému a k zachování normální funkce svalů.

Posilujte svoji imunitu

Váš imunitní systém potřebuje veškerou podporu, kterou může během měsíců s kratším slunečním svitem získat. K posílení imunity může přispět pestrá strava složená z různobarevného ovoce a zeleniny, libového masa, ryb a mléčných výrobků, ale pomohou Vám také vysoce kvalitní doplňky stravy.

Je obecně známo, že k posílení imunitního systému přispívají vitamin C a některé vitaminy B. A NUTRILITE má naštěstí v nabídce dokonalé výrobky, které Vám k tomu letos v zimě pomohou. Pojďme se na ně blíže podívat:

  1. NUTRILITE Vitamin C Plus – Vitamin C obsažený v tomto výrobku významně přispívá k normální funkci imunitního systému, protože mu poskytuje antioxidační podporu a zároveň se podílí na tvorbě kolagenu v pokožce. Byl navržen tak, aby umožňoval pomalé uvolňování vitaminu C do organismu, a maximalizoval tak jeho vstřebávání.

  2. NUTRILITE Vitamin B Plus Dual-Action – Tento oblíbený výrobek poskytuje 100 % DRHP (denní referenční hodnoty příjmu) všech osmi esenciálních vitaminů skupiny B. Zásluhou technologie dvojího působení vyvinuté značkou NUTRILITE zajišťuje optimální uvolňování každého z vitaminů skupiny B. Výhodou pro Vás je postupné uvolňování, které poskytuje šest vitaminů skupiny B po dobu celých osmi hodin, takže budete mít celý den zcela pod kontrolou!

1 Environmental Health and Preventive Medicine, akademický článek, „Effect of forest bathing trips on human immune function“
2 Akademický článek,
„Interacting with Nature Improves Cognition and Affect for Individuals with Depression“
3 Akademický článek,
„Vitamin D deficiency in Europe: pandemic?“

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím