Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© iStockphoto

Pět zábavných způsobů, jak zajistit, aby si Vaše děti oblíbily ovoce a zeleninu

Výživa a životní styl

Jak zajistit, aby si i ti nejvybíravější jedlíci oblíbili zdravé čerstvé potraviny

Ať už máte děti nebo ne, pravděpodobně víte, s jakou nevolí se děti dívají na zdravá jídla. A když k tomu přidáte stres z toho, že ještě budete i nadále trávit čas doma, pak se doba jídla může stát ještě větším bitevním polem než obvykle. Ovoce a zelenina prohrávají kvůli sehranému odporu našich potomků častěji, než si chceme připustit, a to především po dlouhém dni. Když jste unavení po celodenní práci a domácí výuce, je nasnadě strčit do trouby mraženou pizzu. Nemusí tomu tak ale být. S trochou kreativity to můžete změnit a dokonce i růžičková kapusta se stane lákadlem pro děti, aniž by se nutně topila v moři kečupu. Pokud se Vaše děti obvykle stravují bez problémů a nemají rády jen určité druhy ovoce a zeleniny, máme zde pět tipů, jak je přimět, aby jedly ještě více zdravých potravin.

© Getty Images

Jíst různé druhy ovoce nevypadalo nikdy tak dobře!

1. Jezte duhu

Dospělí vědí, že při konzumaci potravin různých barev přijímá naše tělo celou řadu vitaminů, minerálních látek a antioxidantů. Děti však výživová hodnota potravin nezajímá. Chcete-li tedy své děti přimět k tomu, aby dokázaly ocenit pestrou škálu zdravých potravin, proč se nezaměřit na barvu? Je to zábavný a přirozený způsob, jak zajistit, aby pro ně bylo jídlo přitažlivější. Co by kromě toho mohlo být zábavnější než doslova jíst duhu!

Vezměte pár kousků ovoce představujícího příslušné barvy, jako např. jahody nebo maliny červenou, meruňky nebo mandarinky oranžovou, ananas nebo banány žlutou, zelené hrozny nebo kiwi zelenou a borůvky nebo tmavě červené hrozny fialovou. Seřaďte je do tvaru duhy a sledujte nadšení svých dětí, až budou jíst každou z těchto zábavných barev.

2. Jídlo musí být interaktivní

Děti si se svým jídlem rády hrají, tak proč toho nevyužít? Nejsnadnější a časově nejméně náročný způsob, jak toho dosáhnout, představují vegetariánské kebaby s chutnou omáčkou, do které si je mohou namáčet. Vezměte kousky čerstvé křupavé mrkve, papriky a celeru, napíchněte je na párátko a přidejte zdravou zábavnou omáčku, jako je domácí guacamole nebo hummus. Vaše děti budou mít nutkání roztrhat kebab na kousky a ty si pak namáčet v dipu.

3. Vytvářejte legrační obličeje

Vytváření obličejů ze zeleniny je zábavnější, než si myslíte. Zkuste použít brokolici na vlasy, plátky hub na uši, kolečka okurky na oči a proužky mrkve na rozesmátá ústa. Jste připraveni jít ještě o krok dál? Vyzvěte své děti, aby vytvořily strašidlo, princeznu nebo sebe sama. Způsobů, jak se zdravě bavit, je nekonečná řada. Nejlepší tip: Jako plátno použijte obyčejnou celozrnnou placku namazanou smetanovým sýrem. Až budou zeleninové obličeje hotové, můžete je zábavnou formou sníst. Pobídněte děti k jídlu třeba slovy: „Je načase sníst mu uši!“ nebo „Teď mu musíme sníst vlasy!“ Nadšení pomůže Vašim dětem vmžiku zeleninu zhltnout.

4. Zmražené potraviny

Mražená zelenina a ovoce může ulevit rodičům i dětem. Můžete ji totiž servírovat často a po malých porcích, aniž byste se obávali, že se během pár dnů zkazí a budete ji muset vyhodit. Studie ukazují, že děti ovoce a zeleninu snědí pravděpodobněji, když jim ji předkládáte opakovaně – tak 8x až 10x za sebou. Pokud Vaše dítě nemá rádo brokolici, zkuste mu k večeři naservírovat jen dvě malé růžičky párkrát týdně, a když brokolice zůstane na talíři, nedělejte z toho velkou vědu. Nakonec se Vaše dítě k brokolici pravděpodobně propracuje.

5. Smoothie

Zkuste mražené ovoce a zeleninu rozmixovat, a zvýšit tak příjem ovoce a zeleniny ve formě smoothie. Ať si děti vyberou dva druhy ovoce a malý kousek zeleniny, které rozmixujete s jogurtem nebo mlékem. Zde je několik nápadů. Rozmixujte 1 hrnek mléka s malým banánem, ½ hrnkem čerstvého nebo mraženého ovoce (dobře se hodí bobuloviny, mango, jablko nebo kiwi) a ½ hrnkem zeleniny (mražený špenát, pečené batáty nebo mražený sekaný květák). Rozmixujte úplně dohladka a hned podávejte.

Trocha chutné pomoci

I když tyto drobné triky zafungují a i když Vaše děti jí dobře, pořád ještě nemusí přijímat plnou škálu živin. Většina dětí v průmyslových zemích ve skutečnosti jí menší než doporučené množství ovoce a zeleniny, což znamená, že nepřijímají důležité živiny, které každý den potřebují. Výrobky NUTRILITE Kids tyto mezery pomáhají překlenout. Měkké žvýkací tablety NUTRILITE Kids Omega-3 mají lahodnou chuť ovocné směsi, na kterou se budou děti každý den těšit! Měkké žvýkací tablety obsahují kombinaci velmi kvalitních surovin a rybího tuku z udržitelných zdrojů. A pamatujte, že doplněk stravy s vitaminem D a rybím tukem obsahujícím omega-3 mastné kyseliny přispívá chutným způsobem k normálnímu růstu kostí Vašich dětí.

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím