Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© iStockphoto

Šest jednoduchých způsobů, jak si udržet váhu

Výživa a životní styl

Přestože trávíte více času doma, nemusíte se vzdávat svých cílů v oblasti zdraví.

Když žijete, jíte, pracujete a cvičíte na stejném místě, je snadné upadnout do nepřínosných návyků, jako je nekvalitní spánek, přejídání a problémy s dodržováním cvičebního režimu. Izolace však nemusí znamenat přírůstek nežádoucí hmotnosti. Podívejte se na několik zábavných a užitečných rad, jak ve zdraví a pohodě přečkat izolaci.

1. Omezte přejídání pomocí pití

Omezit přejídání může být obtížné, když je kuchyň tak nebezpečně blízko. Když Vám ale zakručí v břiše, co kdybyste si udělali lahodný bylinný čaj nebo si dali sklenici vody namísto toho, že se bezhlavě vrhnete na zásobu sušenek? Tekutiny Vás zaplní a utiší hlad. Mnohdy je hlad jen převlečenou žízní.

2. Jezte chytře

Když jdete na nákup a uděláte si zásoby příliš mnoha neodolatelných laskomin, je téměř nemožné uložit je do kredence a zapomenout na ně. Když si však uděláte zásobu zdravých a sytivých svačinek, až se ozve hlad, můžete ho utišit bez pocitu viny. Nezapomínejte si také udělat zásoby komplexních sacharidů, jako jsou celozrnné výrobky, zelenina, fazole, neloupaná rýže, quinoa, jablka, lesní plody a banány, protože nabízejí pomalé uvolňování energie, takže Vás zasytí na delší dobu.

3. Udělejte si čas na cvičení

I když máte jen malý byt a nemáte žádné cvičební vybavení, existuje spousta způsobů, jak se pořádně zapotit. Světová atletická organizace navrhuje tyto jednoduché, a přece účinné cviky, které si můžete doma vyzkoušet:

  1. Prkno – Dejte si předsevzetí, že si každý den zacvičíte prkno, a vyzkoušejte, jak dlouho v této poloze vydržíte. Přiměřený cíl je 1 minuta!

  2. Stepy – Vše, co potřebujete, je něco vyvýšeného, co Vás unese, jako je schod, nízká lavička nebo i malá židle.

  3. Volná zátěž – Posilování se zátěží je skvělým způsobem, jak si vytvarovat postavu. Můžete použít nespočet potravin ze svého nákupu, jako jsou plechovky fazolí nebo lahve vody (jen si dejte pozor, aby oba předměty měly stejnou hmotnost!).

4. Zvládejte svoji hladinu stresu

Když je lidem úzko, často se uklidňují jídlem. Existuje však množství účinných a uvolňujících způsobů zvládání stresu, které Vás zanechají v lepším psychickém stavu než předtím. Vyčleňte si například 30 minut denně na meditaci. Budete se cítit osvěženi, budete mít čistou hlavu a budete připraveni na vše, co den přinese. Nebo co takhle vyzkoušet některou z technik rozvoje bdělé pozornosti, jako je například vybarvování? K dispozici je mnoho skvělých online zdrojů, které lze vytisknout, a rovnou se můžete pustit do vybarvování. A jednou z našich oblíbených aktivit snižujících hladinu stresu je ponořit se do četby nějaké pěkné knížky.

5. Udělejte si nízkokalorický nealko koktejl

Pití příliš velkého množství alkoholu je v době izolace nasnadě, může to však mít špatný vliv na Vaši hmotnost. Tak proč raději nevyzkoušet lahodný nízkokalorický nealko koktejl?

6. A v neposlední řadě… spánek!

Může to znít jednoduše, ale když dojde na zachování pevného zdraví v izolaci, je spánek jednou z nejdůležitějších věcí. Zkuste dodržovat pravidelný spánkový režim a před usnutím se nevystavujte příliš velkému množství modrého světla (z telefonu, počítače či televize). Čím lépe budete spát, tím lépe se budete cítit.

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím