Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© iStockphoto

Sladké sny pro lepší imunitní systém

Výživa a životní styl

Spánek je jednou z nejdůležitějších věcí, chcete-li svou mysl i tělo udržet silné.

Kvalitní spánek v noci dokáže dodat okamžitý příval energie, ale teprve soustavný spánek je skutečně přínosný pro zdraví. Spánek – společně s pravidelným pohybem a vyváženou stravou – je důležitou součástí celkového zdravotního stavu a tělesné i duševní pohody každého člověka. Přiměřené množství spánku pomáhá organismu bojovat s infekcí, nemluvě o jeho prospěšnosti pro srdce, hmotnost, mysl apod. Když však z pravidelného režimu vykolejíme, o dohánění spánku si můžeme nechat leda tak zdát. Abyste nebyli v noci odsouzeni k bezesnému převalování, učiňte ze spánku prioritu číslo jedna a vyzkoušejte některé z těchto tipů navozujících spánek, abyste se vrátili k tomu, co je pro Vaše zdraví prospěšné.

Dodržujte spánkový harmonogram

Najděte si harmonogram, který Vám nejlépe vyhovuje, a dodržujte pravidelně čas, kdy každý den chodíte spát a kdy se probouzíte (i o víkendech!). Konzistentní přístup posiluje spánkové/probouzecí cykly Vašeho organismu, díky čemuž bude Vaše tělo vědět, co a kdy má očekávat. Připravte svůj organismus na noc zklidňujícími večerními rituály péče o pleť, knihou nebo hudbou a přírodními doplňky na podporu spánku, jako je vitamin D, melatonin nebo heřmánek, které Vám pomohou uvolnit se a usnout. Ráno se probudíte, až bude Vaše tělo odpočaté. Určitě však odolejte nutkání povalovat se v posteli. Tyto snadné návyky Vám zanedlouho umožní spát jako nemluvně.

Buďte ve dne činorodí

Pokles energie během dne je normální, ale přesto si ponechte spánek až na odpočinkovější čas v noci. Namísto podřimování zůstaňte během dne aktivní a pravidelně se hýbejte, abyste si udrželi dostatečnou úroveň energie. Třicet minut fyzické aktivity denně nejenže zlepšuje spánek, ale také má výrazný pozitivní dopad na Vaše duševní a tělesné zdraví!

Dejte stresu vale

Klidný spánek Vám může pomoci regulovat emocionální stabilitu a snižovat úzkost. Uklidněte svou mysl pomocí levandule, přirozeně účinné byliny se zklidňujícími a tlumivými účinky na podporu spánku. Před spaním naneste levandulový esenciální olej na pulzní body včetně vnitřní strany zápěstí, za ušima a na spáncích. Je Vaše mysl stále ještě obtížena starostmi? Mějte u postele připravený zápisník a všechny vtíravé myšlenky přenášejte z hlavy na papír. Druhý den si je znovu projděte, zorganizujte, rozdělte podle priorit a některé úkoly předejte ostatním.

Kuchyň nechte ve večerních hodinách zavřenou

Kvalitu Vašeho spánku může ovlivnit velká večeře, něco menšího k snědku pozdě v noci, večerní koktejl, a dokonce i příliš mnoho šálků čaje. Věnujte pozornost tomu, co jíte a pijete pár hodin před spaním. Zaměřte se na to, abyste byli přiměřeně najedení – nikoli příliš hladoví nebo naopak přejedení – a nevzbudili se s nepříjemným pocitem. Vyhněte se také stimulantům, jako je nikotin a kofein, které Vám mohou bránit v usínání. A přestože ve Vás alkohol může zpočátku vyvolávat ospalost, později v noci Vám může spánek narušit.

Navoďte si pocit klidu a pohody

Vypněte večer mozek podobně jako vypínač pomocí zklidňujících aktivit. Vyčistěte si mysl a podpořte lepší spánek pomocí relaxačních technik, např. meditace a dechových cvičení, nebo teplé koupele, sprchy či koupele nohou.

Související obsah

Pět způsobů, jak posílit imunitní systém

Aktivní životní styl

více

Den s vlastní lázeňskou péčí

ARTISTRY

více

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím