Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Shutterstock

Jak vytvořit dokonalé smoothie

Výživa a životní styl

Přemýšleli jste někdy, jak se od tašky s potravinami dopracovat k lahodné (a výživné) pochoutce v kteroukoli část dne? Tak už nepřemýšlejte – připravíme si dokonalé smoothie. Je to snazší, než si myslíte...

Smoothie způsobila revoluci ve způsobu, jakým přemýšlíme o využití ovoce a zeleniny – ale proč je kolem toho takový humbuk? Jsou chutná a snadno se připravují, to jistě, ale pokud se vyhnete cukru nebo sladidlům, vychutnáte si jejich báječnou chuť a budou pro Vás přínosem i z nutričního hlediska – a to po celý rok. Otázkou tedy zůstává: co patří do dokonalého smoothie?

Máme několik nápadů a pro začátek Vám nabízíme dva lahodné recepty na přípravu smoothie, které si můžete vyzkoušet. Rolujte až na konec!

1. Zvyšte příjem tekutin

Co: voda, mléko, náhrada mléka, kokosová voda nebo jogurt

Poměr: 25 % až 50 % těchto tekutých přísad dodá smoothie živiny a poskytne Vám hydrataci

Proč: Pití velkého množství vody po celý den je naprosto zásadní pro Vaši celkovou pohodu, protože voda mimo jiné dodává do těla kyslík, chrání mozek, reguluje tělesnou teplotu a je součástí kloubního maziva. Podle serveru Healthline je zvláště důležité pít vodu po ránu, protože voda rehydratuje organismus po spánku, zvyšuje bdělost a napomáhá činnosti mozku. Smoothie, která obsahují tekuté přísady, pomáhají doplňovat tekutiny.

Další tip: Ovoce a zelenina mají přirozeně vysokou koncentraci vody, čímž pomáhají zvýšit podíl tekutin ve smoothie.

2. Celé ovoce a nic jiného než ovoce

Co: ovoce a zelenina

Poměr: 50 % až 75 % smoothie může být připraveno z přírodních produktů

Proč: Ovoce a zelenina ztrácejí vařením důležité vitaminy a minerální látky. Použití syrových přísad ve smoothie tedy přináší celou řadu výhod, zejména v případě zeleniny bohaté na mikronutrienty. Velmi prospěšné je také použití celého ovoce nebo zeleniny – včetně slupek, dužiny, a dokonce i semen, protože všechny tyto části obsahují další fytochemikálie a živiny, jako je vláknina. Světová zdravotnická organizace zdůrazňuje význam konzumace široké škály nevařených, nezpracovaných potravin k zajištění příjmu správného množství základních živin.

Další tip: Zpestřete si jídelníček paletou barev a zařaďte do stravy širokou škálu živin.

3. Další živiny

Co: zdravé doplňky jako ořechy, semena, různé druhy oleje, bílkoviny, vláknina

Množství: ke změně každodenního stravovacího režimu stačí pouze 1 polévková lžíce bílkovin nebo vlákniny – a díky hotovým doplňkům stravy je to ještě snazší!

Proč: Zdravá dobrota obsažená ve smoothie – zejména bílkoviny a vláknina – Vás dokáže nasytit na delší dobu. Studie ukazují, že vynechávání snídaně má za následek zvýšený výskyt obezity a lidem, kteří vynechávají první jídlo dne, hrozí větší riziko vzniku metabolického syndromu. Díky řadě doplňkových ingrediencí jsou smoothie skvělým způsobem, jak ráno dodat tělu energii a odradit Vás až do příštího jídla od různých svačinek.

Další tip: Doplňky stravy v prášku od NUTRILITE™ mohou smoothie dodat špetku živin, aniž by změnily jejich báječnou chuť.
All Plant Protein dodává organismu prostřednictvím rostlinných bílkovin denní dávku devíti esenciálních aminokyselin. Fiber Powder Vláknina v prášku je skvělým zdrojem vlákniny z rostlinných zdrojů, která podporuje Vaše životně důležité funkce.

4. Je načase to zkusit

Dodejte svému dni energii s nádechem léta! Vyzkoušejte tyto recepty na smoothie plné živin, které se velmi snadno připravují. A sledujte tento prostor, jelikož pro Vás chystáme další recepty!

Smoothie plné čisté energie: Tento recept si můžete stáhnout zde ve formátu PDF / ePub.

Letní smoothie: Tento recept si můžete stáhnout zde ve formátu PDF / ePub.

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím