Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© iStockphoto

Ať je pro Vás doba jídla zábavou!

Výživa a životní styl

Naše tři nejlepší tipy na to, jak děti přesvědčit ("ošálit"), aby jedly zdravě

Ať už jste rodič nebo ne, pravděpodobně jste již byli svědky odvěkého boje, který zuří mezi dítětem a zdravým jídlem. Zdravé ovoce a zelenina u vybíravých batolat nebo tvrdohlavých předškoláků prohrávají častěji, než si dokážeme připustit. Nemusí tomu tak ale být. S trochou vynalézavosti můžete všechno obrátit vzhůru nohama a přimět děti, aby volaly: „Ještě pár kousků růžičkové kapusty, prosím!“ namísto: „Nesním to, dokud to nebude plavat v moři kečupu.“ Pokud se Vaše děti stravují zdravě a nemají rády jen určité druhy ovoce a zeleniny, máme zde tři nejlepší způsoby, jak Vaše děti přimět, aby jedly ještě více zdravých potravin.

© Getty Images

Jíst různé druhy ovoce nevypadalo nikdy tak dobře!

1. Jezte duhu

Dospělí vědí, že při konzumaci potravin různých barev přijímá naše tělo celou řadu vitaminů, minerálních látek a antioxidantů. Děti však výživová hodnota potravin nezajímá. Chcete-li tedy své děti přimět k tomu, aby dokázaly ocenit pestrou škálu zdravých potravin, proč se nezaměřit na barvu? Je to zábavný a přirozený způsob, jak zajistit, aby pro ně bylo jídlo přitažlivější. Co by kromě toho mohlo být zábavnější než doslova jíst duhu!

Vezměte pár kousků ovoce představujícího příslušné barvy, jako např. jahody nebo maliny červenou, meruňky nebo mandarinky oranžovou, ananas nebo banány žlutou, zelené hrozny nebo kiwi zelenou a borůvky nebo tmavě červené hrozny fialovou. Seřaďte je do tvaru duhy a sledujte nadšení svých dětí, až budou jíst každou z těchto zábavných barev.

2. Jídlo musí být interaktivní

Děti se svým jídlem rády něco dělají, tak proč toho nevyužít? Nejsnadnější a časově nejméně náročný způsob, jak toho dosáhnout, představují vegetariánské kebaby s chutnou omáčkou, do které si je mohou namáčet. Vezměte kousky čerstvé křupavé mrkve, papriky a celeru, napíchněte je na párátko a přidejte zdravou zábavnou omáčku, jako je domácí guacamole nebo hummus. Vaše děti budou mít nutkání roztrhat kebab na kousky a ty si pak namáčet v dipu.

3. Vytvářejte legrační obličeje

Vytváření obličejů ze zeleniny je zábavnější, než si myslíte. Zkuste použít brokolici na vlasy, plátky hub na uši, kolečka okurky na oči a proužky mrkve na rozesmátá ústa. Jste připraveni jít ještě o krok dál? Vyzvěte své děti, aby vytvořily strašidlo, princeznu nebo sebe sama. Způsobů, jak se zdravě bavit, je nekonečná řada. Nejlepší tip: Jako plátno použijte obyčejnou celozrnnou placku namazanou smetanovým sýrem. Až budou zeleninové obličeje hotové, můžete je zábavnou formou sníst. Pobídněte děti k jídlu třeba slovy: „Je načase sníst mu uši!“ nebo „Teď mu musíme sníst vlasy!“ Nadšení pomůže Vašim dětem vmžiku zeleninu zhltnout.

Trocha chutné pomoci

Pokud tyto šikovné triky nezaberou, nebo pokud chcete, aby bylo jídlo trochu zajímavější, odměňte své děti chutnými doplňky stravy NUTRILITE™, jako jsou žvýkací tablety NUTRILITE Kids Multivitamin a měkké žvýkací tablety NUTRILITE Kids Omega-3. I když Vaše děti jedí zdravě, může jim z hlediska výživy ve stravě přesto něco chybět. Většina dětí v rozvinutých zemích ve skutečnosti nejí doporučené množství ovoce a zeleniny, což znamená, že nepřijímají důležité živiny, které by měly každý den zkonzumovat.

Víte, že doplňky stravy NUTRILITE pro děti se sestavují na základě výsledků výzkumu v oblasti výživy a na základě vědeckých poznatků o fytonutrientech? Nejlepší ze všeho na nich je, že neobsahují umělé příchutě, barviva ani sladidla. Nejenže skvěle chutnají, ale jsou také nabízeny zábavným a přitažlivým způsobem, aby si je děti oblíbily!

Měkké žvýkací tablety NUTRILITE Kids Omega-3 mají konzistenci želé, aby se snadno rozkousaly, a lahodnou chuť ovocné směsi, na kterou se budou děti každý den těšit! Měkké žvýkací tablety obsahují kombinaci velmi kvalitních surovin a rybího tuku z udržitelných zdrojů. A pamatujte, že doplněk stravy s vitaminem D a rybím tukem obsahujícím omega-3 mastné kyseliny přispívá chutným způsobem k normálnímu růstu kostí Vašich dětí.

Žvýkací tablety NUTRILITE Kids Multivitamin poskytují základní vitaminy a minerální látky, jako např. vápník, který je nezbytný pro normální růst a vývin kostí; železo pro normální kognitivní vývoj; vitamin D pro normální funkci imunitního systému; stejně jako vitamin C, zinek, vitaminy B, betakaroten a další. Nejlepší ze všeho je, že tablety mají lahodnou chuť tropického ovoce a vyrábějí se z rostlinných složek pocházejících z celých plodů.

Poskytněte svým dětem pestrou výživu

Chcete-li svým dětem pomoci zajistit příjem nezbytných vitaminů a minerálních látek, proč nevyužít naší aktuální propagační akce! Při současném nákupu měkkých žvýkacích tablet NUTRILITE Kids Omega-3 a žvýkacích tablet NUTRILITE Chewable Multivitamin získáte navíc penál Bee Bee, který je naprosto ideální pro děti jakéhokoli věku!

Související obsah

Zabzuč, včelko Bee Bee

Vitaminy a doplňky stravy

více

Seznamte se s beruškou Lady Booster

Vitaminy a doplňky stravy

více

Představujeme: Perfect Harmony

Výživa a životní styl

více

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím