Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Stocksy

#phytochallenge: pojďme do toho!

Výživa a životní styl

Jste připraveni popasovat se sami se sebou, přestat o zdravé výživě jen mluvit, začít opravdu konzumovat ovoce a zeleninu všech barev a zároveň se přitom trochu pobavit? #phytochallenge se už blíží…

Jaro je obdobím barev: kvetoucích rostlin, barevných velikonočních vajíček a pestré škály čerstvých plodů, které stačí jen ochutnat. Těžko najdete příhodnější dobu na to, abyste si do života zařadili více barev. Pusťme se do toho!

O co se jedná?

V rámci naší kampaně o fytonutrientech – pro zasvěcence #phytochallenge – Vás chceme v průběhu měsíce dubna pomocí kvízů, úkolů, faktů, snadno srozumitelných informací a vzdělávacích materiálů pobavit, poučit a vyzvat, abyste si obarvili život pro celkovou pohodu. Na sociálních sítích, konkrétně na Facebooku , uveřejníme každý týden tři zajímavé články, kterými hodláme zvýšit Vaše povědomí a motivovat Vás (a Vaše zákazníky), abyste osvěžili své talíře – a koneckonců i svůj život.

Velikonoční čas ve znamení barev

© Stocksy

Podívejte se kolem sebe. Velikonoce jsou o naplnění života barvami – květinami, vajíčky a samozřejmě výbornými velikonočními jídly. Popusťte tedy uzdu svým tvůrčím schopnostem a bavte se přitom. Můžete se pokusit připravit jídlo, které obsahuje barvy všech pěti skupin fytonutrientů – žlutou, červenou, zelenou, bílou a fialovou – a poté ho vyfotit a snímek zveřejnit. Když se pořádně porozhlédnete, určitě objevíte nějaké Vám dosud skryté produkty. Kromě žertovných her nabídne #phytochallenge také kvízy k otestování Vašich znalostí o fytonutrientech a informativní obsah, který Vám pomůže tomuto tématu lépe porozumět.

Pro začátek zde uvádíme několik pestrobarevných faktů o fytonutrientech:

  1. Červená – rajčata jsou zdrojem vitaminu C a fytonutrientu lykopenu!

  2. Žlutá – žluté rostliny, jako je měsíček, jsou zdrojem fytonutrientu luteinu.

  3. Fialová – lahodné fialové bobule obsahují fytonutrient antokyan.

  4. Zelená – máte rádi rozmarýn? Dobrá zpráva – obsahuje fytonutrient kyselinu rozmarýnovou, která podporuje normální funkci jater.

  5. Bílá – cibule obsahuje nejen vitamin C, ale také fytonutrient kvercetin.

Podívejte se na Facebook , kde se dozvíte podrobnosti, uvidíte, co dělají ostatní, a objevíte nádherný svět barev!

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím