Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Getty Images

Pět způsobů, jak v zimě posílit imunitu

Výživa a životní styl

Zůstávejte zdraví i v zimním období.

Nic nezničí krásnou atmosféru kouzelné zimy rychleji než nachlazení. Třpytivý sníh, rolničky a hřejivá horká čokoláda prostě nedokážou konkurovat ucpanému nosu nebo bolavému krku. Zima je bohužel období, kdy se nemocem daří. Nestaňte se jejich obětí i Vy. Přinášíme Vám pět nejdůležitějších rad, které v zimě podpoří Vaši imunitu. Dozvíte se také, jak Vám pomůže značka NUTRILITETM:

1. Buďte aktivní

Jednat musíte okamžitě! Nestačí jen sedět a čekat, až Vás bacily dostanou. Vytvořte si správný režim na podporu imunity, dokud jste Vy i ostatní členové Vaší rodiny zdraví. Jakmile si na něj zvyknete, snadno jej budete dodržovat i v průběhu zimy. To je důležité, protože viry nachlazení a chřipky se neustále mění a mutují.

2. Jezte, pijte a žijte zdravě

Potraviny bohaté na živiny, jako jsou ořechy, semena, luštěniny, houby, špenát a pestrobarevné ovoce a zelenina, jsou skvělými zdroji látek podporujících imunitu. Obsahují například vitaminy A, C, D a E a minerální látku zinek. Chcete-li ještě větší posilu, přidejte cibuli, česnek, zázvor, kajenský pepř a kurkumu. Nezapomínejte také pít hodně vody, která pomáhá přenášet bílé krvinky, kam je třeba.

3. Zapoťte se

Chladná rána Vás mohou před cvičením odrazovat, tréninky ale zlepšují fungování imunitního systému, posilují Vaše tělo a pomáhají Vám lépe spát. To všechno jsou velice dobré důvody, proč se rozhýbat. Nemusíte to ale přehánět. I dlouhá procházka venku Vás pomůže chránit před bacily.

4. Dobře spěte

Když v noci zavřete oči, Vaše tělo opravuje a obnovuje buňky. Připraví je tak na vše, co pro ně zima přichystala. Pokud nebudete dostatečně spát, pak podle studie provedené Carnegie Mellon University , s větší pravděpodobností podlehnete některému ze 200 virů způsobujících nachlazení.

5. Přijímejte více vitaminu C

Díky silným antioxidačním účinkům je vitamin C superhrdinou imunitního systému, který se nám hodí obzvláště v zimě. Během chladných měsíců konzumujte ovoce a zeleninu, jako je růžičková kapusta, kapusta kadeřavá, červené zelí a španělské klementinky. Obáváte se, že jich nepřijímáte dostatek? Mezeru můžete zaplnit každodenním užíváním doplňků stravy. Značka NUTRILITE nabízí řadu doplňků s vitaminem C vhodných pro celou rodinu.

A nejlepší je, že všechny doplňky stravy NUTRILITE obsahující vitamin C ho získávají z jednoho z nejbohatších zdrojů, z třešní acerola. Ty pěstujeme a sklízíme na udržitelných farmách Nutrilite v souladu s přírodou a metodami udržitelného zemědělství a navíc bez použití chemických látek.

NUTRILITE Vitamin C Plus s postupným uvolňováním zajistí dospělým až osmihodinovou podporu vitaminu C. NUTRILITE Chewable C jsou vhodné pro děti od čtyř let a dodají jim 30 mg. Tento formát je také vhodný pro dospělé, kteří preferují žvýkací tablety.

Když nyní víte, jak se bránit bacilům, můžete si v zimě užít spoustu zábavy!

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím