Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© ©Stocksy/Yulkin

Pět způsobů, jak přežít chřipkové období

Výživa a životní styl

Dávejte si v zimě pozor na kýchání a přijímejte spoustu vitaminů.

Pomalu se k nám vkrádá zima a s ní i hlavní chřipková sezóna. V tomto období je tedy ještě důležitější než jindy podpořit imunitní systém celou škálou vitaminů a živin. Existují ale i další způsoby, jak zabránit šíření chřipky nebo nachlazení. Prozradíme Vám pět způsobů, jak můžete Vy a členové Vaší rodiny bojovat s šířením rýmy.

1. Pijte hodně vody, a to i na cestách

Mezi sportem a dovolenou můžete v tomto hektickém období snadno začít zanedbávat svou stravu. Optimální kondici podpoříte příjmem doporučeného denního množství tekutin a živin. Budete tak lépe chráněni před onemocněními nebo se z nich alespoň rychleji zotavíte. NUTRILITETM Phyto2GOTM Startovací balíček Vám pomůže hydratovat tělo a zároveň mu dodá ovocnou směs vitaminu C a zinku. Součástí balíčku je opakovaně použitelná láhev a šest šroubovacích zátek obsahujících práškovou směs plnou živin.

2. Nechejte se očkovat

Zjistěte, zda některé z blízkých zařízení nenabízí očkování proti chřipce, které pomáhá chránit ohrožené dospělé a děti. Vakcína proti chřipce je v Evropě dostupná ve formě injekce nebo nosního spreje. Očkování může být obzvláště důležité pro osoby, kterým dle britské Národní zdravotní služby (NHS) hrozí vyšší riziko komplikací při onemocnění chřipkou. Jedná se například o těhotné ženy, lidi starší 65 let a všechny osoby s oslabeným imunitním systémem. Vzhledem k tomu, že vakcína obsahuje kmeny chřipky, je důležité nechat se očkovat, když jste zdraví. Pokud tedy máte horečku, počkejte.

3. Vsaďte na vitamin C

Dáme Vám radu: i přesto, že letní ovoce a bobulky již mají po sezóně, existuje i v zimě spousta chutných zdrojů vitaminu C (např. klementinky a tykev velkoplodá). Jeden hrnek brokolice obsahuje 168 procent denní dávky vitaminu C. Nezapomínejte ale, že se tento účinný antioxidant rozpouští ve vodě, takže čím víc budete potravinu vařit, tím víc vitaminu C ztratíte. Proč je ale tento úžasný vitamin tak důležitý? Studie ukazují , že vitamin C podporuje imunitní systém. A pokud vitaminů konzumujete méně než doporučené množství, vyzkoušejte NUTRILITETM Vitamin C Plus, který Vám pomůže tuto mezeru zaplnit.

4. Kašlete do paže, nikoli do dlaně

Často slýcháváme, že abychom zabránili šíření virů a bakterií, musíme si při kýchání dát ruku před pusu. Záleží ale také na tom, kam kýcháte nebo kašlete. Protože dlaně používáme každou chvíli, doporučují lékaři kýchat nebo kašlat do horní části rukávu.

5. Zvyšte příjem živin

NUTRILITE DOUBLE XTM je jedním z oblíbených doplňků stravy společnosti Amway. Obsahuje 12 esenciálních vitaminů, 10 esenciálních minerálních látek a 22 rostlinných koncentrátů, a to jen ve dvou dávkách denně. Přestože doplňky nejsou náhradou zdravé stravy, představují praktický způsob, jak v zimě podpořit optimální kondici.

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím