Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Shutterstock

Jak porazit pylovou sezónu

Technologie v domácnosti

Naše rady Vám pomohou pohodlněji dýchat doma i venku.

Již brzy vše rozkvete, listy se zbarví do zelena a dny se začnou prodlužovat. Jaro je za rohem, a přestože změnu ročních období obvykle vítáme, musíme se vyrovnat i s jednou nepříjemností: se začátkem pylové sezóny.

Alergie je podle Evropské akademie alergologie a klinické imunologie nejběžnějším chronickým onemocněním v Evropě . V Evropě došlo k dramatickému nárůstu počtu osob trpících alergií a akademie odhaduje, že do roku 2025 jí bude trpět polovina populace EU. Svědění očí, ucpaný nos a neustálé kýchání nám mohou značně znepříjemnit život. Existují ale způsoby, jak dopady senné rýmy zmírnit. Pokud z předchozích zkušeností víte, že na Vás každý rok udeří alergie, doporučují lékaři užívat léky na alergii již několik týdnů předtím, než se obvykle projeví příznaky . Přinášíme Vám několik dalších rad pro zmírnění alergických potíží venku i doma.

1. Kontrolujte počasí na internetu

Na meteorologických internetových stránkách můžete nejen kontrolovat počasí a teploty, ale také informace o množství a typech pylu v ovzduší a o síle větru. Tyto údaje Vám pomohou vhodně si naplánovat denní aktivity. Pokud je například větrno a v ovzduší je hodně pylu, je lepší počkat s mytím automobilu, dokud se podmínky nezmění.

2. Čistěte si nos solným roztokem

Nejste-li příznivcem chemických nosních sprejů, můžete vyzkoušet přírodní solný roztok. Výsledky studií sice zatím nejsou průkazné, někteří odborníci ale navrhují proplachovat si nosní dutiny solným roztokem . Pomůže nos uvolnit, vyčistí dráždivé látky způsobující alergie, obnoví ve vysušených dutinách vlhkost a zklidní podráždění nosních sliznic.

3. Čistěte podlahy

Rohože a koberce mohou zachycovat pyly a další dráždivé, mikroskopické částice, takže pravidelně vysávejte. Pyl se také rád shromažďuje u vchodů, takže uklízejte terasu a předsíň. Pokud je třeba, zakryjte si při úklidu nos a ústa rouškou.

4. Obuv nechávejte venku

Pokračování předchozí rady. Požádejte hosty, aby si před vstupem do domu zuli boty. Budete-li obuv nechávat u dveří, zabráníte alergenům v přístupu do pokojů v domácnosti.

Proč by měly alergie kazit Váš každodenní život? Stačí pár chytrých změn a můžete minimalizovat dopady pylové sezóny na svou optimální kondici a žít spokojeněji.

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím