Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Fotolia

Herní plán Vašeho čistého domova

Péče o domácnost

Jak zapojit celou rodinu do úklidu domácnosti

V současné situaci trávíme všichni doma mnohem více času a je to znát. Drobky pod stolem, prachový zajíčci tančící pod gaučem. Otisky rukou dětí na oknech. Než začnete večer rodinnou hrou, proč si nezahrát rychlou hru "na uklizenou" s dětmi a zjistit, kdo uklidí za 20 minut nejvíce? Vítěz si může vybrat, co na Netflixu sledovat. Proč do některých lehkých úklidových prací nezapojit celou rodinu a užít si pak čistou domácnost společně!

Náctiletí mohou nastříkat čisticí prostředek nejen na okna, ale i na zrcadla, televizory, počítače a jiné skleněné povrchy. Po vyleštění si budete moci vychutnat jejich krásnější vzhled a blyštivý lesk bez otisků prstů.

Dospělí mohou doma osvěžit kuchyňské spotřebiče a všechny ostatní utěsněné, omyvatelné povrchy. Nařeďte dávku čisticího prostředku a setřete menší skvrny nebo mírně zamaštěná místa. Pokud potřebujete přitlačit, použijte ho neředěný!

Také v koupelně může každý z rodiny přiložit ruku k dílu. Pomocí hadříků namočených ve zředěném čisticím prostředku pro koupelny mohou ti menší otírat spodní kachličky a jejich větší sourozenci ty výše položené a také police. Mezitím můžete s trochou téhož prostředku vyčistit umyvadlo, sprchový kout nebo vanu. Pokud nejste odborník na čisticí prostředky na koupelny, můžete si vytvořit svůj vlastní, například nalitím ½ šálku jedlé sody a 10 kapek oleje z tea tree do toalety, poté přidejte ¼ šálku octa do záchodové mísy, chvilku počkejte a pak vydrhněte jak jste zvyklí. Vytvořte si vlastní dezinfekční sprej smícháním 3 polévkových lžic tekutého mýdla se 2 šálky vody a 30 kapkami tea tree oleje.

© Shutterstock

Zapojte všechny členy rodiny do sběru špinavého domácího prádla. Svlékněte povlaky a prostěradla včetně chráničů matrací, sundejte záclony a stáhněte ubrus ze stolu. Vše naházejte do prádelního koše a pak do pračky, která si s prádlem poradí.

A teď si můžete plácnout – odvedli jste skvělou práci!

Více nápadů a tipů najdete v našem obsahovém rozcestníku nazvaném #togetherathome .

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím