Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Shutterstock

Úklid domácnosti

Péče o domácnost

Nezapomeňte při jarním úklidu domácnosti vyčistit i vzduch!

Každoroční jarní úklid nám často nahání strach, takže ho odkládáme, dokud to jde. Důkladné vypulírování celé domácnosti ale bude mnohem snadnější, pokud budete mít plán.

Udělejte si seznam úkolů na následující týdny, například: zbavit se nepotřebného oblečení, vymalovat, vymést pavučiny ze sklepa nebo vyleštit okna. Pokud se potřebujete motivovat, nastavte si na chytrém telefonu připomenutí!

My Vám dáme pár rad do začátku a pokusíme se Vás při řešení úkolů inspirovat:

  1. Suchý prach setřete vlhkým hadříkem, čímž zamezíte jeho poletování ve vzduchu. To samé platí i pro skleněné povrchy, na které ale ještě nastříkejte L.O.C.TM Čisticí prostředek na sklo a řádně je vyleštěte.

  2. Předcházejte vzniku plísní pravidelným větráním koupelny. Na povrchy a umyvadlo naneste L.O.C. Čisticí prostředek pro koupelny, který odstraní vodní kámen a ošklivé skvrny po tvrdé vodě.

  3. Při vaření můžete kuchyňské povrchy umastit a polít tekutinami. Tyto vlhké vrstvy pak přitahují prach a nečistoty, takže byste je měli pravidelně odstraňovat. L.O.C. Kuchyňský čisticí prostředek pomáhá rozpouštět odolné nečistoty a zanechává po sobě krásnou citrusovou vůni.

  4. Nechejte si profesionálně vyčistit koberce. I pokud je vysáváte každý týden, je dobré vydrhnout je jednou ročně do hloubky. Časem se v nich totiž může usazovat hodně toxinů.

  5. K odstraňování prachu na špatně dostupných místech, například za radiátory a mezi žaluziemi, používejte prachovku s dlouhou násadou nebo vhodný nástavec na vysavač.

  6. Skříně a šuplíky vyčistěte zevnitř i zvenčí. Nalijte do kbelíku s vodou L.O.C. Víceúčelový čisticí prostředek, namočte do něj hadřík, vyždímejte a použijte na všechny povrchy, které to potřebují.

Chraňte se před toxiny

A rovnou zaveďte i nová domácí pravidla. Přestaňte doma nosit venkovní boty. Přinášíte si na nich totiž spoustu nečistot a toxinů. Požádejte kuřáky, ať chodí kouřit ven.

A nezapomeňte, že čistit je třeba i špínu, která není vidět. Pylová sezóna je v plném proudu. Vědci tvrdí, že klimatické změny mohou časem přispívat i k vyšší tvorbě alergenů . Čistší vzduch by měl pomoci zmírnit příznaky alergií na pyl a zvířecí srst, které se Vám dostanu do domácnosti. Další tipy najdete v únorovém článku .

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím