Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Maa Hoo/Stocksy

Jednoduché uklízecí režimy

Péče o domácnost

Způsoby rychlého úklidu vedoucí k Vaší úplné spokojenosti

V současné situaci je nezbytné zajistit, aby Váš domov byl čistým, hygienickým a bezpečným místem pro Vás a Vaše blízké. Ale když se Váš dům najednou stal nejen domovem, ale i kanceláří, tělocvičnou, a dokonce i školou v jednom, je těžké zůstat nad věcí, obzvláště pak, když nemáte dostatek času. Poradíme Vám, jak mít neustále uklizeno a čisto téměř bez námahy a zmatků.
Pokud si zvyknete poklidit trošku každý den, nebudete muset trávit dlouhé části týdne s mopem, kartáčem nebo mycí houbou. Klíčem je úklid rozdělit do několika základních samostatných úkolů. Ukážeme Vám, co je možné stihnout za minutu nebo za půl hodiny.

  • Za 180 vteřin je vše, co potřebujete pro postel!
  • Pouze 5 minut na toaletu!
  • Pouze 15 minut vyčistíte podlahy!
  • Vezměte 30 minut, abyste se vypořádali s okny!

Méně než tři minuty

Za 60 až 180 sekund stihnete ustlat, vyčistit dřez nebo otřít trochu prachu. Změňte způsob myšlení: nesnažte se uklidit celou domácnost ani jednu celou místnost, ale zaměřte se na určitou menší oblast. A pokud máte po ruce zásoby prostředků, práci rychle zvládnete.

Pět minut

Pouhých pět minut zabere naplnění nebo vyskládání myčky, vysátí pohovky nebo úklid nočního stolku či jiného drobného nábytku. Co dalšího zvládnete za 5 minut? Měřte si čas!
A i tu nejnepříjemnější činnost, jako je čištění toalety, lze zvládnout za 5 minut, a usnadní Vám ji účinný Čisticí prostředek na toalety. Po nanesení jej nechejte 30 minut působit, aby za Vás mohl udělat všechnu dřinu. Pak jen během pár minutek práci dokončete. Co na tom může být špatného?

15 minut

Vzbudili jste se dříve než obvykle? V získaném čase vyleštěte sprchu nebo vanu. Právě jste dovečeřeli a chystáte se v televizi sledovat svůj oblíbený seriál? Přidejte k úklidu po večeři pouhých 15 minut a vytřete podlahu. Ideálním pomocníkem Vám bude L.O.C. Víceúčelový čisticí prostředek. Můžete také vysát koberce v jednom nebo dvou pokojích.

30 minut

I větší úkoly lze rozdělit. Pravidelně si vyhraďte 30 minut na činnosti, které byste nejraději ignorovali.
Kdo tvrdí, že musíte všechna okna umýt v jeden den? Umyjte toho tolik, kolik stihnete za půl hodiny, a zbytek dokončete další den. Použít staré noviny vůbec není špatný nápad (pokud nepouští inkoust). Papírové ubrousky ale raději nezkoušejte. Žmolky a čmouhy by pak byly ještě více vidět ve slunečním svitu!

Čistotou k pohodě

Takže zde máte důkaz. Domácí práce nemusí být otravné, časově náročné ani při nich nemusíte spotřebovat spoustu výrobků. Sice je vždy co uklízet, pokud si ale práce správně naplánujete, ušetříte hodně času, který pak můžete strávit se svou rodinou.

Stáhněte, vytiskněte a vyvěste našeho grafického průvodce drobnými úkoly, které snadno zařadíte mezi své každodenní činnosti.

Pro další rady a tipy navštivte #togetherathome

Související obsah

Koncentrované tablety do myčky na nádobí

Péče o domácnost

více

Účinný a ekologický výrobek, který se nerozsype

Péče o domácnost

více

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím