Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Stylová výzdoba Vašich stěn

Péče o domácnost

Podívejte se jak vyrobit jednoduchý rám na obrazy.

Prodejny luxusního nábytku nejsou jediným místem, kde můžete najít jedinečné vybavení Vašeho domova. Jste zruční? Baví Vás kutilství? Proč si nevyzdobit domov vlastními výrobky v duchu hesla „Udělej si sám“?

Dřevěný rám je elegantní způsob, jak prezentovat své fotografie, umělecká díla nebo inspirativní citáty, které Vás coby VPA motivují. Pokud jste podnikatel, který často pracuje z domova, je vytvoření příjemné atmosféry obzvláště důležité. Tento návod vyžaduje pouze několik obyčejných nástrojů pro práci se dřevem a procházku hobby marketem. Navštivte oddělení s rámy obrazů a najděte dva rámy, které k sobě budou ladit. Jako dřevěné pozadí použijte barvu a texturu, která se Vám nejvíce líbí. Dřevěnou desku můžete vyrobit z police, dřevěné okenice nebo terasové parkety.


Budete potřebovat:

 1. Dva rámy různých velikostí

 2. Lepidlo určené k lepení materiálu rámu ke dřevu

 3. Nelakovanou dřevěnou desku tenčí než větší rám

 4. Brusný papír

 5. Vrtačku

 6. Přímočarou pilu

 7. Tužku

 8. Pravítko

 9. Vlhký hadřík

 10. Svorky (volitelné)


Postup:

 1. Obstarejte si výše uvedené položky.

 2. Odstraňte zadní desku a sklo z většího rámu a obkreslete jeho vnitřní hrany na dřevěnou desku.

 3. Vystřeďte menší rám uvnitř nakresleného tvaru a obkreslete jeho vnější hrany na dřevěnou desku.

 4. Vyvrtejte otvory u vnitřních rohů menšího obkresleného tvaru. Vrtejte co nejblíže k čáře, ale dávejte pozor, abyste ji nepřesáhli. Otvory by měly být tak velké, aby bylo možné v rohu otočit přímočarou pilu.

 5. Pomocí pilky řežte podél nakreslené čáry. V rozích pilku opatrně otočte a vyřežte vnitřní tvar. Zkontrolujte, zda se menší rám shoduje s vyřezaným prostorem. Pokud ne, pomocí pilky tvar ještě upravte, dokud rám do otvoru bez potíží nezapadne.

 6. Obřežte větší obkreslený tvar a zkontrolujte, zda dřevěná deska sedí ve větším rámu obrazu. Ořezané hrany dřevěného rámu obruste brusným papírem a vlhkým hadříkem otřete prach.

 7. Na vnitřní hranu dřevěné desky naneste kapky lepidla a zasuňte menší rám do otvoru. Nadbytečné lepidlo otřete a nechte je zcela zaschnout. Pevnějšího spojení dosáhnete pomocí svorek, které můžete použít k upevnění dřevěného panelu k menšímu rámu.

 8. Na vnější hranu dřevěné desky naneste kapky lepidla a nasuňte větší rám. Nadbytečné lepidlo otřete a pomocí svorek upevněte vnější rám k dřevěné desce, dokud nebudou pevně spojeny.


Poznámka: Vzhled rámu závisí na tom, jaký typ dřevěné desky a jaké rámy si vyberete.

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím