Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Getty Images

Vyzkoušejte tuto svěží variantu tradiční dušené zeleniny

Domácnost

Chladné období je za námi, a tak je čas vychutnat si čerstvější a pestřejší pokrmy plné chutných živin

Jaro nám nabízí první letošní čerstvou zeleninu a bylinky. Tyto potraviny jsou vždy plné chutí a bohaté na živiny. A po vydatných a těžších zimních jídlech je dobré přejít na stravu, která je lehčí a zdravější.

V našem receptu na jarní dušenou zeleninu najdete spoustu zeleniny a čerstvých bylinek, které jsou bohaté na živiny a dodávají pokrmu skvělou chuť. Nejenže jsou chutné, ale při jídle Vám navíc navodí dobrý pocit. Tento recept využívá tradičního vydatného dušeného pokrmu a oživuje ho tak, aby byl na jaře dokonale chutný. Přidali jsme také několik jednoduchých úprav, aby byl recept vhodný i pro vegany.

© StockFood / Bauer Syndication

Ideálním nádobím na přípravu nejen tohoto pokrmu, ale i celé řady dalších jídel je nádobí iCook . Při vaření metodou Vitalok si zelenina uchová více živin a chuti. Vodní zámek uchová v potravinách až o třetinu více nepostradatelných vitaminů a minerálních látek než tradiční způsoby vaření – a také texturu, barvu a chuť. Dobrou zprávou je, že od 17. do 24. března 2022 pořádáme jarní speciální nabídku: sady iCook nabízíme s 12% cenovým zvýhodněním.

Pokud tedy přemýšlíte o pokrmu, který by odrážel krásu nejchutnějších jarních plodů, pak už dál nehledejte a vyzkoušejte tento recept , který nabízí svěží variantu tradiční dušené zeleniny. Tento recept snadno nasytí až čtyři osoby.

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím