Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© iStockphoto

Pět tipů pro zdravý vstup do nového roku

Domácnost

Jíst chutná, výživná a esteticky vyhlížející jídla není tak těžké, jak by se mohlo zdát. Zde je pět tipů na to, jak zlepšit své stravovací návyky, a nádavkem jeden chutný recept.

Pro zdravý životní styl jsou zásadní dvě věci: zdravé stravování a cvičení. Se zdravým stravováním má mnoho lidí problémy, mimo jiné kvůli přesvědčení, že zdravé vaření je náročné. Pravdou však je, že ke zlepšení zdraví a celkové pohody stačí jen mírná úprava stravovacích návyků.

Zde je několik jednoduchých způsobů, jimiž lze změnit současné stravovací návyky, a získat tak dlouhodobé výhody.

© Istockphoto

Jednoduché způsoby přípravy zdravějších jídel


1. Plánujte dopředu

Příprava jídla předem zvyšuje šanci, že si vyberete zdravé potraviny. Budete mít větší šanci odolat pokušení. Nejenže to podporuje Vaše zdravé stravovací návyky, ale ušetří Vám to také čas, což je další bonus.


2. Místo soli používejte bylinky a koření

Vaření s nadměrným množstvím přidané soli může mít negativní dopad na Vaši celkovou pohodu. Jídla dochucujte čerstvými bylinkami a kořením, a pokud hledáte chutnou alternativu k soli, zkuste použít trochu sójové nebo rybí omáčky. Pokud si můžete pomoci jinak, nepoužívejte zpracované koření.


3. Uchovávejte v potravinách živiny

Zeleninu před vařením místo loupání raději oškrábejte, protože většina živin se nachází ve slupce. Zelenina by měla být co nejčerstvější, protože mnohé druhy začínají ztrácet důležité živiny bezprostředně po sklizni. Pokud je to možné, zeleninu smažte za stálého míchání. Při rychlé přípravě si zelenina zachová křupavost a živiny. Pokud ji však převaříte, o většinu živin se připravíte. A nakonec volte takové způsoby vaření, které využívají tekutiny, aby se v potravinách zachovalo co nejvíce prospěšných složek. Nejlepším způsobem přípravy zdravého jídla je vaření ve vodě, vývaru nebo v páře.


4. Občas si dopřejte něco nezdravého

Ano, je to tak. Jednou za čas si můžete dopřát k jídlu něco kaloričtějšího. Když si každý týden naplánujete jeden den, kdy si trochu zamlsáte, sníží to pravděpodobnost záchvatů přejídání. Studie dokazují, že plánované dny „jedení bez výčitek“ pomáhají udržet si zdravé stravovací návyky.


5. Používejte spolehlivé nádobí

Vaření bude mnohem zábavnější, když budete používat kvalitní nádobí. Jelikož vysoce kvalitní nádobí, jako je řada iCook™ , je speciálně vytvořeno tak, aby zajistilo ideální podmínky pro vaření, může Vám pomoci dosáhnout skvělých výsledků při přípravě zdravých pokrmů. Veškeré hrnce iCook i iCook™ Wok například používají metodu vaření VITALOK. Vyvážená poklice každého kusu nerezového nádobí iCook přesně doléhá, takže se vytvoří těsné spojení mezi víkem a pánví, díky čemuž přirozená vlhkost v potravinách vytvoří páru. Ta poté zkondenzuje a vytvoří bariéru, která vytvoří těsné spojení během vaření, čímž Vám zaručí dosažení zdravějších výsledků, protože jídlo se uvaří v páře ve vlastním přírodním tuku a šťávě.

Salát z čočky a quinoy s hummusovým dresinkem

© Stocksy

Nevíte, jak začít se zdravým stravováním? Vyzkoušejte si tento zdravý recept na salát . Receptu díky doměkka upečené dýni, pikantnímu červenému zelí a hummusovému dresinku nechybí výživné luštěniny, obilniny a zelenina ani barva, textura a chuť.

Recept si můžete stáhnout zde ve formátu PDF nebo ePub

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím