Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© iStockphoto

Slunce, zábava a praní v létě

Domácnost

Když je venku teplo a svět se prozáří barvami, je čas se ujistit, že máte svoje nejlepší oblečení a další výbavu v tom nejlepším možném stavu. Poradíme Vám, jak na to…

Deka na piknik s jasně červenou skvrnou od omáčky, šaty ozdobené rozteklým nanukem a bunda nasáklá kouřem od grilování nejsou v létě ničím neobvyklým. Musíte ale přiznat, že bez toho by Vaše oblečení a další výbava vypadaly lépe. Aby Vaše letní garderoba zazářila jasně jako slunce, nabízíme Vám několik našich tipů a triků na praní:

Starejte se o své plavky

Plavky toho během léta zažijí spoustu. Slaná voda, chlór i krémy na opalování mají vliv na barvu a materiál Vašich koupacích oděvů. Pot a kožní maz poškozují elastan, a proto je důležité plavky pravidelně prát.

A protože toho je na Vaše plavky už i tak dost, neměli byste je ještě více zatěžovat při praní. Jiným slovy: perte je v ruce, nebo pokud nemáte čas, dejte je do pračky ve speciálním sáčku na jemné prádlo, nastavte ten nejšetrnější program a použijte prací prostředek na jemné prádlo.

Osvědčený tip: SA8 Delicate je vhodný pro praní v pračce i v ruce. Používá biologicky odbouratelné čisticí složky, které chrání vlákna tkaniny.

© Getty Images

Uchovejte si jasné barvy

Podobně jako příroda i letní garderoba se vyznačuje jasnými barvami. Právě proto byste měli v létě věnovat svému barevnému oblečení extra péči.

Barevné prádlo perte naruby a pračku nepřeplňujte, aby se prádlo mohlo dobře vymáchat. Protože barvy mají tendenci za vysokých teplot blednout, perte barevné prádlo ve studené vodě. Upozornění: Ne všechny prací prostředky jsou účinné při nižších teplotách. Ujistěte se, že si vyberete ten, který tuto práci zvládne. A nakonec se vyhněte sušení v sušičce a nechte prádlo uschnout na šňůře.

Osvědčený tip: Všechny tekuté prací prostředky SA8 jsou účinné při teplotách od 15 °C, ale pro dosažení optimálních výsledků zvolte prostředek SA8 Color , který byl navržen tak, aby účinně odstraňoval skvrny, ale byl šetrný k barvám. Na odolné skvrny použijte SA8 Univerzální bělicí prostředek , do kterého prádlo namočte před praním, nebo ho přidejte do pračky na posílení účinku pracího přípravku.

Zůstaňte svěží, i když jste v pohybu

Léto volá po venkovních aktivitách mnohem více, než jiná roční období. Je jedno, zda pracujete na své zahradě , vydali jste se na túru do čarokrásné přírody nebo cvičíte pod širým nebem, vzhledem k letními horku se určitě zpotíte. Naštěstí by to neměl být velký problém, pokud víte, jak se postarat o své sportovní oblečení.

© iStockphoto

Přidat více pracího prášku při praní sportovního oblečení je lákavé, ale kontraproduktivní. Příliš mnoho pracího prostředku může znamenat, že se prostředek zachytí v prádle a spolu s ním tam zůstanou i bakterie. Ideálním receptem na svěží a čisté sportovní oblečení je minimum pracího prostředku, program na jemné prádlo a studená voda.

Osvědčený tip: Nejlepších výsledků při praní špinavého sportovního oblečení dosáhnete s  SA8 Tekutým koncentrovaným pracím prostředkem. Tento prací prostředek je účinný při nízkých teplotách, hodí se na všechny tkaniny a nezanechává škodlivá rezidua. Vysoce koncentrované složení zajistí, že Vaše prádlo bude vypadat jako nové, i když použijete jen malé množství prostředku.

Chraňte si pokožku

Máte-li citlivou pokožku, musíte být v létě obzvláště opatrní. Vyšší teploty a více slunečního záření mohou pokožku vysušovat a klimatizace může snižovat vlhkost vzduchu. V létě Vám tak Vaše pokožka poděkuje, když budete nosit lehké oděvy z přírodních tkanin, jakými jsou bavlna nebo len. Při jejich praní volte programy s nižšími teplotami, nepřehánějte to s pracím prostředkem, roztřiďte je podle barvy a neperte ručníky spolu s oblečením z lehčích tkanin.

Osvědčený tip: Chcete-li být obzvláště opatrní, používejte k praní SA8 Baby Prací prášek. Je dostatečně účinný, aby si poradil se zažranou špínou, ale zároveň šetrný k barvám, tkaninám i Vaší pokožce.

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím