Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Getty Images

Alergici, toto je způsob, jak se letos na jaře vyhnout pylu

Domácnost

Delší dny, teplejší počasí, cvrlikání ptáků a rozkvetlé květiny – to jsou výmluvné známky toho, že jaro konečně přichází. Ale pro pár nešťastníků zahrnuje tento výčet také frustrující příznaky alergie. Ukážeme Vám, co dělat, abyste se působení pylů vystavovali co možná nejméně.

Svědění v krku, pálení v očích a kýchání, jen to ne! Máte někdy pocit, že je to s pyly čím dál horší? Pak se nemýlíte. Vyšší teploty vyvolané změnou klimatu způsobily, že rostliny kvetou dříve. Dřívější kvetení znamená vyšší koncentraci pylu ve vzduchu a v důsledku toho také nárůst množství vzdušných alergenů a alergických reakcí1. To je špatná zpráva pro každého, kdo je alergický na pyl.

I když bez léčby se alergických reakcí na pyl úplně nezbavíte, můžete se jim ale do značné míry vyhnout. Pojďme tedy bez dalších okolků zjistit, jak se letos na jaře před pylem nejlépe chránit.

Sledujte množství pylu v ovzduší
Většina aplikací pro předpověď počasí obsahuje funkci, která udává podrobné informace o výskytu pylových částic ve vzduchu, neboli množství pylu v ovzduší. Pokuste se naplánovat své venkovní aktivity na dobu, kdy je množství pylu v ovzduší nízké. V průměrný den se množství pylu v ovzduší zvyšuje v průběhu ranních hodin, vrcholí přibližně v poledne a poté postupně klesá. To znamená, že množství pylu v ovzduší je obvykle nejnižší brzy ráno a kolem soumraku. Dejte si však pozor na vítr a využívejte deštivých dnů…

Vyhýbejte se outdoorovým aktivitám za větrného počasí
Vítr je bohužel skvělým katalyzátorem, který dokáže udržet množství pylu v ovzduší na vysokých úrovních – a to i brzy ráno a za soumraku. Vzhledem k tomu, že vítr víří pyl ve vzduchu, je velmi pravděpodobné, že Vám vletí do očí a zachytí se v rozevlátých vlasech a na oblečení. V tyto dny je nejlepší se venkovním aktivitám pokud možno vyhnout.

Maximálně využívejte deštivé dny
Déšť dramaticky snižuje množství pylu v ovzduší v kteroukoli denní dobu. Takže jakmile přestane pršet, využijte příležitosti a vyjděte si ven, přebroďte pár kaluží a vychutnejte si čerstvý vzduch bez pylu.

Noste sluneční brýle a čepici
Pokud je to možné, zkuste si pokaždé, když vyrazíte ven, vzít sluneční brýle a čepici. Sluneční brýle (zejména wrap-around) snižují pravděpodobnost vniknutí pylu do očí, zatímco čepice brání tomu, aby ulpěl ve vlasech.

Pravidelně si perte oblečení a ložní prádlo
Po návratu z venku se doma převlékněte do čistého oblečení, a jakmile budete mít připravenou další várku na praní, použité oblečení hned vyperte. Omezíte tím šíření pylu po bytě/domě. Kromě toho se snažte pravidelně prát ložní prádlo, abyste ho zbavili pylu, který se dostane dovnitř okny při větrání.
Tip na výrobek: SA8 TM Tekutý prací prostředek – speciální systém Bioquest Formula™ je založen na bioenzymech a složkách pocházejících z přírodních zdrojů, takže může přinést skvělé výsledky. A protože je vysoce koncentrovaný, tak i s malým množstvím dosáhnete vysokého účinku!

Prádlo sušte uvnitř
Věšení mokrého prádla za slunečného větrného dne venku je skvělým způsobem, jak ho usušit. Bohužel tam na něm ale také velmi dobře ulpívá pyl. Pyl vznášející se ve vzduchu nemá jinou možnost, než se na čerstvě vypraném prádle zachytit.

© iStockphoto

Před spaním si umyjte vlasy
Lidé s dlouhými vlasy, tento tip je určen speciálně Vám. Struktura dlouhých, splývavých vlasů – byť jen po ramena – je ideální pro zachycení pylu. Abyste tomu předešli, vlasy si stáhněte, noste pokud možno čepici a hlavně si vlasy každý večer umyjte. Zabráníte tím přenosu pylu na ložní prádlo, jeho vniknutí do očí a vdechování ve spánku. Pyl může také dráždit pokožku, takže k mytí a zklidnění pokožky používejte kvalitní sprchové gely.
Tip na výrobek: G&H Nourish Sprchový gel – Tento jemný sprchový gel obsahuje komplex proti podráždění a zklidňuje pokožku.
G&H Osvěžující sprchový gel – Tento dermatologicky testovaný sprchový gel osvěžuje, zklidňuje a hydratujte pokožku.

Větrejte vždy jen v jedné místnosti
Pokud chcete do svého domova pustit čerstvý vzduch, neotevírejte všechna okna najednou. Způsobilo by to průvan, jehož následkem by Vám domů nalétaly pylové částice. Místo toho mějte otevřené vždy jen jedno okno, buď brzy ráno, nebo večer, kdy je množství pylu v ovzduší nejnižší.

© Mitch Ranger


Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím