Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Getty Images

Jak zabránit dehydrataci

Domácnost

Počínaje zdravými svačinkami a konče úpravou vody pomocí zařízení eSpring – zde najdete návod, jak si vždy zajistit ideální pitný režim!

Voda tvoří přibližně dvě třetiny lidského organismu. Abychom zajistili její dostatečné množství na podporu běžných tělesných funkcí, je zapotřebí, abychom bez ohledu na roční období dostatečně pili. Mnozí lidé si dehydrataci spojují s parným horkým létem, nicméně tento stav si lze navodit, i když je venku zima. Dehydratace v zimě je vlastně vcelku běžný jev. V zimě tolik nepociťujeme žízeň, a tak často zapomínáme pít dostatečné množství vody.

Organismus přichází o vodu i v zimě, ale Vy si třeba ani neuvědomujete (nebo nepamatujete), že byste měli pro doplnění tekutin pít vodu. Přitom nošení více vrstev oblečení v kombinaci s topením může v zimě snadno k dehydrataci vést.

© Getty Images

Správný pitný režim má mnoho výhod, které se netýkají jen důležitých vnitřních procesů v organismu, jakými jsou trávení nebo posilování imunity. Voda je také důležitá pro udržování zdravé pokožky a zraku, pro lepší zvládání nálad a zajištění energie a dokonce i brání přibírání na váze.

Světová zdravotnická organizace doporučuje dospělým vypít denně alespoň dva litry vody, čímž si zajistí dostatečnou hydrataci organismu – a dokonce i více, pokud vedou aktivní život1. Není to vždy snadné, a tak jsme dali dohromady několik tipů, které Vám pomůžou zajistit dodržování pitného režimu. Nestavte se k tomu jako k povinnosti, ale trochu si tuto činnost okořeňte – a to doslova přidáním přísad do vody. Tím se z pití vody snadno stane zábavná součást dne.

Zvyšte denní příjem vody

  1. Mějte vždy po ruce láhev s vodou.
    Jednorázové láhve nejsou ekologické, místo toho s sebou mějte opakovaně použitelnou láhev, která Vám bude navíc neustále připomínat, že máte v průběhu dne pít. Při fyzické aktivitě mějte vždy láhev s vodou poblíž. Zvýšíte tak příjem vody, čímž nahradíte její úbytek způsobený pocením.

  2. Jezte spoustu ovoce a zeleniny. Ovoce a zelenina jako například meloun, okurka a řapíkatý celer jsou nejen zdravé a plné živin, ale mají také vysoký obsah vody. Dejte jim ke svačině přednost před čokoládovou tyčinkou, a zvýšíte si tak příjem vody.

  3. Dodejte vodě chuť! Pití vody bude zajímavější, kdy do ní přidáte citron, rozmačkáte v ní pár bobulovin nebo zvolíte sycenou vodu. Snažte se vyhýbat přísadám na bázi cukru a místo toho volte přírodní složky, které nesníží výhody Vašeho nově objeveného pitného režimu.

  4. Odměňte se. Nastavte si denní cíl pro množství vody, které vypijete. Když cíle dosáhnete, něco si dopřejte. Může to být procházka daleko od Vašeho notebooku nebo nějaká sladkost. Váš mozek i tělo odměnu uvítají a budou v tomto pozitivně utvrzovaném chování pokračovat.

  5. Vodu filtrujte. Nic nás neodradí od dostatečné hydratace víc než zakalená voda s nepříjemnou pachutí. Když budete k filtraci vody používat eSpringTM Zařízení na úpravu pitné vody, dopřejete svému tělu čistou vodu se skvělou chutí. Zařízení eSpring účinně ničí více než 99,99 % choroboplodných bakterií a virů.

1 Světová zdravotnická organizace: Požadavky na vodu, rozhodující faktory a doporučený příjem

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím