Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© iStockphoto

Víte, jaké má používání plastových láhví na vodu dopady?

Domácnost

Při snižování množství plastových odpadů záleží na každém spotřebiteli – a jedním ze způsobů jak začít je eSpring.

Když půjdete do supermarketu a koupíte si vodu v plastové láhvi, možná to vypadá jako praktická, a dokonce i zdravá volba jak konzumovat čistou vodu. To, co přitom však pravděpodobně neberete v úvahu, je množství skleníkových plynů, které byly při výrobě a přepravě této láhve uvolněny do ovzduší, ani v ní potenciálně obsažené mikroplasty či škodlivý vliv této plastové láhve na životní prostředí. Omezení spotřeby plastů přechodem na zařízení na filtraci vody může mít dlouhodobé přínosy pro životní prostředí.

Dopad používání plastů na životní prostředí

Podle Světového fondu na ochranu přírody (WWF) se do oceánů každou minutu dostane množství plastových odpadů odpovídající přibližně nákladu jednoho nákladního automobilu.1 To má za následek smrt milionů zvířat ročně, ať už z důvodu pozření plastů nebo uvíznutí v plastech. Při výrobě plastů a jejich přepravě mezi továrnami, obchody a recyklačními závody se dále uvolňuje do vzduchu velké množství skleníkových plynů, kvůli čemuž je uhlíková stopa plastových láhví mnohem výraznější.

Dalším důležitým faktorem, který se týká plastových láhví, je možná přítomnost mikroplastů či malých plastových částic. Studie zveřejněná v roce 2018 v časopise Frontiers of Chemistry zjistila, že 93 % vzorků z 259 láhví vody prodaných v několika zemích obsahovalo mikroplastové částice syntetických polymerů.2 Světová zdravotnická organizace uvádí, že mikroplasty se nalézají ve vodě z láhví i z kohoutku, a následně tak končí i v mořské vodě a zvířatech, potravinách, vzduchu a odpadních vodách. Přestože neexistují jasné důkazy toho, že mikroplasty lidem škodí, u některých zvířat byl zjištěn jejich negativní vliv. Experimenty prokázaly, že mikroplasty mohou ucpat trávicí ústrojí vodních živočichů, snížit jejich potřebu jídla a pozměnit jejich chování ohledně příjmu potravy, následkem čehož mohou tato zvířata hladovět a zemřít.3

eSpring může pomoci

Zatímco recyklací lze přispět ke zmírnění některých negativních dopadů používání plastových láhví na vodu, významné snížení odpadu bude vyžadovat zásadní změny v návycích spotřebitelů. Jakmile začnete v domácnosti používat systém filtrace vody eSpring™, okamžitě tím pomůžete klimatu, zvířatům a ekosystémům na souši i v oceánech! eSpring přináší spoustu výhod .

Čas na kvíz!

Otestujte si v našem kvízu své znalosti o plastových odpadech. Poskytne Vám zajímavá a zábavná fakta, o něž se můžete také podělit se svými přáteli a rodinnými příslušníky. Hodně štěstí!

Aniž bychom chtěli prozradit odpovědi na kvízové otázky, jedna filtrační vložka zařízení eSpring nahradí obrovské množství plastových láhví na vodu. Zařízení eSpring, které zajišťuje skvělou chuť a barvu vody a hubí 99,99 % choroboplodných bakterií a virů vyskytujících se v pitné vodě , představuje snadný způsob, jak přispět k trvalé udržitelnosti a současně zvýšit kvalitu vody a praktičnost jejího používání. Až si tedy půjdete příště do obchodu koupit vodu v plastové láhvi, přemýšlejte o tom, jaký dopad to bude mít na životní prostředí. Zvažte, zda byste Vy nebo Vaši nejbližší nechtěli raději zvolit udržitelnější a dlouhodobější řešení, které prospěje zdraví členů Vaší rodiny, životnímu prostředí a Vašim oblíbeným mořským živočichům.

1 WWF, Plastic in the ocean, článek z roku 2019
2 Frontiers in Chemistry, Synthetic Polymer Contamination in Bottled Water, článek o výzkumu z roku 2018
3 WHO, Microplastics in drinking-water, článek z roku 2019

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím