Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© iStockphoto

Je čas na jarní úklid!

Domácnost

Začátek jara je synonymem pro úklid. Zjistěte, jaký máte smysl pro úklid, a pusťte se do díla jako nikdy předtím

Zas je to tu. Je čas dát dům do pucu a dodat mu svěží vzhled, vůni a atmosféru. Jakmile začnou kvést květiny, cvrlikat ptáci a hromadit se prach, nastává také čas na pořádný jarní úklid Vašeho domova. I když to může být děsivá představa, díky našemu průvodci to zvládnete mnohem snáze a výsledky budou rozhodně stát za to.

Bylo prokázáno, že uklizený dům poskytuje spoustu výhod. Udržování čistoty v domě přispívá ke snižování stresu a únavy, ale navíc prokazatelně zmírňuje alergické a astmatické příznaky, snižuje riziko pádu například na kluzké podlaze a riziko požáru, omezuje šíření choroboplodných zárodků a odrazuje škůdce. Studie, kterou zpracovala Indiana University, dokonce ukázala, že čím je dům čistší, tím častěji se jeho vlastník věnuje nějaké fyzické aktivitě.

Jaký uklízecí typ jste?

Neexistuje jeden univerzální přístup k úklidu, který by se dal použít ve všech případech, což znamená, že když hned na začátku zjistíte, jaký uklízecí typ jste, můžete si jarní úklid zefektivnit a zpříjemnit. Naštěstí však existuje víceúčelový čisticí prostředek, který Vám pomůže dát dům do pořádku (více o tom později). Je načase vzít to pěkně od podlahy. Jste tedy připraveni zjistit, jaký máte smysl pro pořádek, a vygruntovat letos na jaře tak jako ještě nikdy?


1. Prokrastinátor

Běžným uklízecím typem je osoba, která úklid odkládá a dělá namísto něj všemožné jiné věci, než se konečně postaví realitě naprosté nevyhnutelnosti.

Tip: Tento přístup Vám sice může pomoci udělat v mezičase spoustu jiných úkolů (které ale nespěchají), nejedná se však o nejefektivnější způsob využití Vašeho času. Doporučujeme Vám něčím si tento úkol zpříjemnit – pusťte si nějakou hudbu, pozvěte kamaráda na bábovku nebo přimějte spolubydlícího nebo partnera, aby Vám pomohl zvládnout všechno za jediný den. A na závěr se nezapomeňte odměnit výše zmíněnou bábovkou!


2. Minimalista

Nesnášíte nepořádek? Pak pravděpodobně patříte do této kategorie. Minimalismus je způsob, jak se zbavit zbytečností, a místo toho se soustředit pouze na to, co je opravdu důležité.

Tip: Ještě předtím, než si něco koupíte, dobře si rozmyslete, zda to opravdu potřebujete, a zvažte, zda byste se neměli držet pravidla, že pokud si koupíte něco nového, musíte vyhodit něco podobné velikosti nebo s podobným účelem. Nepotřebné věci vyhoďte ještě před úklidem, aby Vás při něm zbytečně nerozptylovaly.


3. Maratonec

Pokud jste spíše vytrvalostní uklízecí typ a rádi vykonáváte všechny úklidové práce na jeden zátah, bude pro Vás nejefektivnější právě tato technika.

Tip: Vyzkoušejte pravidlo 20/10 – 20 minut se intenzivně věnujte úklidu a pak si udělejte 10ti minutovou přestávku na čaj, vyvenčení psa nebo chatování s přáteli. Tím předejte tomu, že byste se v půlce zhroutili, a zdárně doběhnete až do cíle, kde Vás bude čekat odměna v podobě dokonalého pořádku.


4. Puntičkář

Pokud jste posedlí uklízením (oblečení máte ve skříni poskládané podle barev a než ráno odejdete z ložnice, vždycky si ustelete postel a naklepete polštáře), je pro Vás úklid pravděpodobně druhou přirozeností, ne-li obsesí.

Tip: Postarejte se o to, aby všechno mělo své místo a aby to všichni v domě věděli. Pravidelný denní a větší týdenní úklid Vám také zvedne náladu. Chcete-li se zcela zbavit stresu, vezměte si univerzální čisticí prostředek, který lze použít pro jakýkoli účel a je vždy po ruce, např. AMWAY HOME™ L.O.C. Víceúčelový čisticí prostředek.

Nejprodávanější domácí prostředek

© Amway

L.O.C.™ Víceúčelový čisticí prostředek byl vůbec prvním a celosvětově nejprodávanějším výrobkem společnosti Amway. Lidé po celém světě využívají jeho nesporných a všeobecných výhod již více než půl století. Díky tomuto univerzálnímu čisticímu prostředku je úklid celé domácnosti mnohem efektivnější a jednodušší. Systém BIOQUEST FORMULA™ účinně odstraňuje nečistoty i usazenou špínu ze všech omyvatelných povrchů a je přitom šetrný k pokožce – a to vše bez negativního dopadu na životní prostředí. Proč byste si L.O.C. Víceúčelový čisticí prostředek neměli zamilovat i Vy?

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím