Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Stocksy/Bonninstudio

Správný detox začíná doma

Domácnost

Čistý začátek nového roku.

Leden je ideální doba, kdy začít dodržovat novoroční předsevzetí ohledně zdravějšího životního stylu. Období vánočních večírků je pryč, takže můžeme začít přemýšlet, jak detoxikovat tělo a začít žít lépe. Někteří z nás si proto dávají závazky týkající se zdraví, například chodit dvakrát týdně běhat nebo snížit příjem cukru. Jiní se rozhodnou detoxikovat i své bydlení a nadbytečné věci, které již nepotřebují, prodají nebo věnují na charitu.

Chcete-li ještě lépe pročistit svou domácnost a zároveň se postarat o zdraví, musíte v ní zajistit čistý vzduch a čistou vodu. Čistý vzduch a voda znějí jako úplná samozřejmost, možná by Vás proto překvapilo, kolik znečišťujících látek se v nich může nacházet i v interiérech.

Lepší dýchání

Zdroje znečištění vzduchu se mohou nacházet i přímo v našich domácnostech. Mohou jimi být výrobky péče o domácnost nebo plyny unikající ze syntetických materiálů. Mohou ale pocházet i zvenčí, například z pesticidů nebo výfukových plynů dopravních prostředků. Mezi „přírodní“ znečišťující látky, které mohou způsobovat alergie, patří pyl, roztoči, plísně a zvířecí srst. Hermeticky uzavřené budovy a špatná ventilace mohou navíc dýchací potíže způsobené znečištěním vzduchu v interiérech zhoršovat.

Existuje několik jednoduchých kroků, jak zlepšit kvalitu domova. Zde jsou naše rady.

1. Udržujte čisté podlahy. Prach může obsahovat chemické látky a alergeny, takže jeho množství v domácnosti minimalizujte. Velké rohože u každého vchodu sníží množství znečišťujících látek přinesených zvenčí. Pravidelným vysáváním a vytíráním podlah minimalizujte množství prachu, který se do domácnosti dostane.

2. Nemějte doma příliš vlhko. Roztoči a plísně potřebují vlhkost, takže zajistěte, aby jí nikdy neměli dostatek! Využít můžete vysoušeče vzduchu, často ale stačí při vaření a koupání dobře ventilovat kuchyň a koupelnu. A nezapomeňte si nechat opravit veškeré prosakující potrubí.

3. Vsaďte na zeleň. Rostliny slouží jako přírodní čističky vzduchu a bylo dokázáno, že snižují množství formaldehydu v domácnostech. A jako bonus navozují příjemnou a pohodovou atmosféru. Pusťte se tedy do sázení!

Čistá pitná voda

Stejně důležitá jako vzduch, který dýcháme, je voda, kterou pijeme. Ale i upravená kohoutková voda může obsahovat znepokojivé množství nežádoucích látek. V oblastech s bezpečnou pitnou vodou je voda tekoucí z kohoutků obvykle ošetřena chemickými látkami, které likvidují bakterie. Pokud ale není staré potrubí řádně udržované, může vodu přesto kontaminovat olovo a bakterie. Zdroj vody navíc může obsahovat stopy hormonů a rtuti.

O dlouhodobých účincích těchto znečišťujících látek na zdraví se stále provádí studie. Proč ale riskovat? eSpring™ Zařízení na úpravu pitné vody čistí pitnou vodu, a zlepšuje tak její průzračnost, chuť a vůni. Uhlíkový filtr dokáže efektivně odstranit více než 140 potenciálně zdraví ohrožujících látek, jako jsou pesticidy a olovo. UV lampa ničí více než 99,99 % bakterií a virů. Vyčištěná pitná voda bude navíc lépe chutnat.

Až budete detoxikovat tělo po vánočních oslavách a uklízet po večírcích, zkuste detox dopřát i vzduchu a vodě v domácnosti.

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím