Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© ©Stocksy/Lumina Images

Dekadentní výzdoba

Domácnost

Dodejte své domácnosti o svátcích trošku sofistikovaného třpytu.

Přichází svátky a hosté dorazí už za pár dnů. Chceme je doma přivítat a oslavovat s nimi. Také na ně chceme udělat co nejlepší dojem, obzvláště jsou-li někteří z nich našimi zákazníky nebo potenciálními zájemci o podnikání. Jak zajistit, aby náš domov vyzařoval vánoční atmosféru a zároveň zůstal elegantní a harmonický?

Méně je více

Své hosty rozhodně zaujmete neutrálním pozadím s několika klíčovými doplňky a hřejivými prvky, které jsou pro tuto sezónu typické. Vybírejte pečlivě, hlavní prvky sváteční výzdoby by měly zazářit, nesmí být ale v místnosti nebo na jídelním stole příliš křiklavé.

Držte se tedy jen několika barev ve vzájemně ladících tónech a vizuálně vyvažujte třpytivé prvky a uklidňující doplňky.

Vkusný servis

Pokud chcete Vánoce připomenout použitými látkami, nemusíte příliš tlačit na pilu. Ubrus s obřími soby raději schovejte a vsaďte na decentní vzor sněhových vloček. Materiál se může jemně třpytit, pokud ale použijete výrazné doplňky, je vhodnější matný, světle zlatavý odstín.

Chcete-li zaujmout zlatými příbory nebo dokonale vyleštěným servisem, měly by ubrus a ubrousky mít spíše neutrální barvy. Vše tak bude v rovnováze a podtrhnete klíčové prvky, které mají upoutat pozornost.

Okolo nezdobených ubrousků můžete ovinout kroužky s kovovým leskem, nebo okolo třpytivých ubrousků použít neutrální kroužky.

Pracujte s přírodou

Zima je, co se rostlin týče, nádherné období. Na cesmíně rostou červené bobulky a jako vkusnou ozdobu můžete použít jmelí nebo větve a šišky borovice. Vystavujte je v pěkných mísách nebo vázách, samostatně na policích nebo okolo svíček.

Nemusíte to ale přehánět! Troška třpytu a přírodních ozdob bude vždy elegantní a stylová.

Správné osvětlení

Svíčky jsou vhodné k osvětlení téměř každé slavnostní večeře. Vybírejte je buď v teplém, nebo kovovém odstínu, ale vyzkoušet můžete i neutrální barvy v lehce třpytivých stojanech. Bude-li světlo svíček jediným zdrojem osvětlení, musíte jich mít dostatek na rozzáření celé místnosti po celý večer!

Pokud dáváte přednost elektrickému osvětlení, držte se hřejivých, perlových nebo jemně barevných žárovek se stabilním vyzařováním. Vyhýbejte se blikajícím světýlkům nebo lampám s optickými vlákny, které neustále mění barvy. Nejenže zcela zničí veškeré snahy o eleganci, ale mohou být tak rušivé, že Vám hosté začnou utíkat už po prvním chodu. Pokud se doma neobejdete bez vánočních baněk, vyvěste decentní perlové nebo matné červené či zlaté. Vyhněte se lesklým a třpytivým povrchům.

Související obsah

Stylová výzdoba Vašich stěn

Péče o domácnost

více

Blyštivé skleněné nádobí

Péče o domácnost

více

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím