ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Vlivy slunce

ARTISTRY

Slunce je možná dar, ale nezapomeňte před ním chránit svou nádhernou pleť!

V několika posledních měsících jsme se v této části zaměřovali na nutnost péče o pleť, zjistili jsme, jak pleť funguje, a dozvěděli se více o vlivech na vzhled a stárnutí pleti. Jak si zajisté pamatujete z našich předchozích článků, zdravá krása naší pleti je založena na našich vlastních volbách: stárnutí pleti je z 90 % způsobeno vnějšími vlivy, jako je například sluneční záření, kouření, znečištění, špatná výživa a nesprávná péče o pleť. Tajemství zdravé pleti je
z 80 % založeno na správné péči.

Tento měsíc zjistíme více o ochranném faktoru (SPF) a výhodách, které nabízí během dlouhých slunečných dnů. Mnozí lidé se domnívají, že pokud netráví příliš mnoho času venku, nechodí na pláž nebo se neopalují, nemusí používat výrobky s ochranným faktorem SPF. Jen přechod k autu, na autobusovou zastávku, do obchodu nebo vyzvednutí dětí ze školy je dostatečně dlouhá doba na to, abychom byli vystaveni nebezpečnému letnímu
UV záření.

Přestože je zcela přirozené, že se v létě snažíme trávit více času venku, mnozí z nás si ani neuvědomují, že jsou v tomto ročním období více vystaveni slunečnímu záření. Venku je teplo a jasno. Během letních měsíců jsou dny delší a lze se zapojit do mnoha zajímavých aktivit. Můžete se tak dobře bavit, že si ani neuvědomíte, jak dlouho jste již venku, ani kdy jste naposledy použili opalovací krém – nebo že je čas opalovací krém znovu nanést. Trávíte-li mnoho času v přírodě, měli byste minimálně 20 až 30 minut před odchodem z domu použít výrobek péče o pleť s ochranným faktorem SPF 30. Po několika hodinách byste měli krém nanést znovu (počet hodin závisí na Vaší aktivitě – např. plavání).

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím