ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Faktory ovlivňující pleť

ARTISTRY

Odbornice na pleť, Michelle D’Aillard, vysvětluje vliv vnějších a vnitřních faktorů na pleť.

Pleť... naše nádherná pleť. Nyní byste již měli dobře rozumět základním vrstvám a funkcím pleti. Tyto vrstvy spolupracují a vytvářejí tu nejkrásnější a nejzdravější pleť, jakou si můžeme přát. Přirozené fyziologické chování pleti je ale ovlivněno řadou vnějších i vnitřních faktorů.

Nejdříve se zaměříme na vnější faktory, které mají velký vliv na fyziologickou funkci a stav pleti. Ultrafialové záření, znečištění ovzduší, kouření, nesprávné používání výrobků nebo používání výrobků dráždících Vaši pleť, změny ročních období, klimatické změny, cestování a cvičení – to vše může mít vliv na správné fungování Vaší pleti. V mnohých případech tyto vnější faktory vytvářejí volné radikály a spouští v pleti obranné mechanismy, které mohou mít nepřiměřené následky, např. zvýšené odumírání buněk, dehydrataci, přílišnou tvorbu pigmentu, zanášení pórů a akné. V některých případech je docela snadné se těmto vnějším faktorům vyhnout. Nekuřte, cvičte, používejte opalovací krém, vyhýbejte se dráždivým výrobkům a používejte kvalitní a správnou kosmetiku. Existují ale i vnější faktory, kterým se vyhnout nelze – změna ročních období, klimatu, znečištění a cestování. V těchto případech je zcela zásadní pleť chránit a předcházet jejímu poškození používáním výrobků péče o pleť, které ji hydratují, obsahují antioxidanty a zvlhčující přísady zabraňující úniku vody z pleti, podporují zdravou obnovu buněk a zaměřují se na opravu buněk poškozených.

Ve zdraví a stavu pleti hrají významnou roli též vnitřní faktory. Těhotenství a hormonální změny mohou zvýšit citlivost pleti, způsobit akné a spouštět tvorbu pigmentu. Další faktory naleznete v části "Věděli jste, že...?".

Toto téma je téměř nevyčerpatelné, ale nejdůležitější je, abyste pochopili dvě zásadní věci. Zaprvé, čím zdravější jste uvnitř, tím zdravější bude i Vaše pleť, a zadruhé, za 80 % stavu pleti zodpovídá správná domácí péče o pleť. Správné výrobky, správné volby a dodržování každodenního režimu péče o pleť Vám zaručí zdravou, mladistvou a krásnou pleť. A značka ARTISTRY™ Vám při dosahování takové pleti pomůže... to Vám mohu slíbit.

Chcete-li se o výrobcích péče o pleť ARTISTRY dovědět více, navštivte internetové stránky společnosti Amway .

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím