Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Stárnutí pleti

ARTISTRY

Odbornice na pleť, Michelle D’Aillardová, vysvětluje mechanizmy stárnutí pleti a radí jak vrátit čas.

Je všeobecně známo, že i přes veškeré vynaložené úsilí naše pleť stárne. Rychlost tohoto procesu můžeme ale ovlivnit. V mém prvním článku jste se dozvěděli, co činí pleť jedinečnou, a jak jednotlivé vrstvy při udržování zdravé a mladistvé pleti spolupracují. Tento měsíc se podíváme na další faktory ovlivňující mladistvý vzhled pleti.

Základní informace o stárnutí pleti

Proces stárnutí pleti může být zapříčiněn dvěma typy vlivů: vnitřními a vnějšími. Jako stárnutí způsobené vnitřními vlivy označujeme přirozený proces, který do značné míry závisí na jedinečné genetické výbavě každého člověka. Boj s těmito vlivy je velice obtížný. Na druhou stranu, stárnutí způsobené vnějšími vlivy, jako jsou znečištění ovzduší, UV záření, stres, životní styl, naše zvyky a péče o pleť již ovlivnit můžeme.

Stárnutí způsobené vnitřními vlivy

Ke stárnutí způsobenému vnitřními vlivy dochází tím, jak buňky pleti začínají ztrácet energii. S pletí je to stejné jako s lidmi – čím je starší, tím méně má energie. A s poklesem energie kožních buněk se zhoršuje i fyziologická funkce pleti. Důsledkem je pomalejší metabolismus buněk (jejich pomalejší obnovování), ztráta pružnosti a pevnosti pleti a vznik mimických i jiných vrásek. Tento typ stárnutí závisí z velké části na naší jedinečné genetické výbavě, která je neměnná.

Stárnutí způsobené vnějšími vlivy

Ke stárnutí způsobenému vnějšími vlivy dochází tehdy, jsou-li buňky pleti vystaveny škodlivým vlivům okolního prostředí (např. výše uvedeným). Každý z těchto vlivů může vytvářet volné radikály, které buňky pleti poškozují a zrychlují proces stárnutí až o 100 %. Volné radikály nejenže zpomalují obnovu buněk, díky čemuž ztrácí pleť pevnost a pružnost a dochází k tvorbě vrásek, ale přispívají též k poškození struktury a odstínu pleti a k tvorbě pigmentových skvrn.

Začněte ihned!

Na ochranu pleti a boj se známkami stárnutí není nikdy pozdě. Zdravější, mladistvější a zářivější pleti dosáhnete díky správné péči a výrobkům, které pleť ochrání před sluncem, hydratují a naplní ji antioxidanty. Své výrobky si vybírejte moudře a používejte je každý den!!

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím