ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Stárnutí pleti

ARTISTRY

Odbornice na pleť, Michelle D’Aillardová, vysvětluje mechanizmy stárnutí pleti a radí jak vrátit čas.

Je všeobecně známo, že i přes veškeré vynaložené úsilí naše pleť stárne. Rychlost tohoto procesu můžeme ale ovlivnit. V mém prvním článku jste se dozvěděli, co činí pleť jedinečnou, a jak jednotlivé vrstvy při udržování zdravé a mladistvé pleti spolupracují. Tento měsíc se podíváme na další faktory ovlivňující mladistvý vzhled pleti.

Základní informace o stárnutí pleti

Proces stárnutí pleti může být zapříčiněn dvěma typy vlivů: vnitřními a vnějšími. Jako stárnutí způsobené vnitřními vlivy označujeme přirozený proces, který do značné míry závisí na jedinečné genetické výbavě každého člověka. Boj s těmito vlivy je velice obtížný. Na druhou stranu, stárnutí způsobené vnějšími vlivy, jako jsou znečištění ovzduší, UV záření, stres, životní styl, naše zvyky a péče o pleť již ovlivnit můžeme.

Stárnutí způsobené vnitřními vlivy

Ke stárnutí způsobenému vnitřními vlivy dochází tím, jak buňky pleti začínají ztrácet energii. S pletí je to stejné jako s lidmi – čím je starší, tím méně má energie. A s poklesem energie kožních buněk se zhoršuje i fyziologická funkce pleti. Důsledkem je pomalejší metabolismus buněk (jejich pomalejší obnovování), ztráta pružnosti a pevnosti pleti a vznik mimických i jiných vrásek. Tento typ stárnutí závisí z velké části na naší jedinečné genetické výbavě, která je neměnná.

Stárnutí způsobené vnějšími vlivy

Ke stárnutí způsobenému vnějšími vlivy dochází tehdy, jsou-li buňky pleti vystaveny škodlivým vlivům okolního prostředí (např. výše uvedeným). Každý z těchto vlivů může vytvářet volné radikály, které buňky pleti poškozují a zrychlují proces stárnutí až o 100 %. Volné radikály nejenže zpomalují obnovu buněk, díky čemuž ztrácí pleť pevnost a pružnost a dochází k tvorbě vrásek, ale přispívají též k poškození struktury a odstínu pleti a k tvorbě pigmentových skvrn.

Začněte ihned!

Na ochranu pleti a boj se známkami stárnutí není nikdy pozdě. Zdravější, mladistvější a zářivější pleti dosáhnete díky správné péči a výrobkům, které pleť ochrání před sluncem, hydratují a naplní ji antioxidanty. Své výrobky si vybírejte moudře a používejte je každý den!!

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím